Artykuły do tagu: Lotnisko

Fly Fest 2024: Dwa dni pełne emocji i lotniczych atrakcji w Piotrkowie Trybunalskim
Międzynarodowa wystawa lotnicza Fly Fest 2024, która odbyła się w Piotrkowie Trybunalskim, zakończyła się ogromnym sukcesem. Przez dwa dni, goście mieli okazję podziwiać imponujące pokazy lotnicze, zwiedzać stoiska wystawowe oraz brać udział w licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Była to też niezwykła gratka dla miłośników fotografii. Przekonał się o tym nasz reporter Radomir Ilinicz.
Tłumy na piotrkowskim lotnisku. Drugi dzień FLY FEST
Mimo gorszej pogody w niedzielę (w sobotę było ok. 30 stopni), to na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej zjawiły się prawdziwe tłumy. Wielu piotrkowian i przyjezdnych obserwowało kolejne pokazy prezentowane przez wybitnych lotników z Polski, Słowacji, Szwecji czy Węgier.
Piotrkowskie lotnisko będzie rozbudowane
List intencyjny w sprawie budowy nowych dróg kołowania (DK Charlie i DK BRAVO) na piotrkowskim lotnisku podpisali w sobotę podczas wystawy FLY FEST prezes Polskich Portów Lotniczych Andrzej Ilków i prezes Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej Grzegorz Skomorowski.
Lotnisko koszą... z satelity
Wyznaczony teren piotrkowskiego lotniska kosi dziś autonomiczny robot, sterowany przez satelitę. To w ramach testów, które będą się odbywać jeszcze w najbliższych dniach. Urządzenie pomoże m.in. przygotować nawierzchnię pod zbliżający się wielkimi krokami Fly Fest.
Kiedy powstanie ścieżka rowerowa wokół piotrkowskiego lotniska?
Choć pomysł ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych wokół lotniska nie jest nowy, przez wiele lat nie doczekał się realizacji. Podobną inwestycję wykonano w Bielsku-Białej czy Warszawie, ścieżki te cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród rowerzystów i spacerowiczów, ale także amatorów jazdy na rolkach. Temat był poruszany podczas samorządowej kampanii wyborczej 2024. Czy w końcu mieszkańcy Piotrkowa doczekają się nowego pieszo-rowerowego szlaku?
Sezon letnich czarterów na łódzkim lotnisku
Na łódzkim lotnisku trwa sezon letnich czarterów. W tym roku na wakacje z Łodzi można polecieć do Turcji, Tunezji, Bułgarii i na trzy greckie wyspy Kretę, Rodos i Zakynthos.
Aeroklub w gronie dbających o bezpieczeństwo
Aeroklub ciągle ulepszając system zarządzania bezpieczeństwem podpisał deklartacje Just Culture. 
Bezpieczeństwo ma największe znaczenie dla całego społeczeństwa jak również szeroko rozumianej branży lotniczej. Jest warunkiem niezbędnym dla funkcjonowania i zrównoważonego rozwoju transportu powietrznego.
Pożary lasów w naszym regionie. Samolot gaśniczy w akcji
Stacjonujący na piotrkowskim lotnisku samolot gaśniczy Dromader został użyty do gaszenia pożaru lasu w powiecie opoczyńskim. Także strażacy mieli w piątek sporo pracy przy pożarach lasów i łąk.
Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej z nowym zarządem
Aeroklub ma nowy zarząd na kolejną 4-letnią kadencję 2024-2028. Walne zgromadzenie członków zebrało się 14 kwietnia 2024 r. Stowarzyszenie lotników skupia ponad 100 osób.
Awaryjne lądowanie na piotrkowskim lotnisku
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na piotrkowskim lotnisku. W samolocie nie otworzyło się podwozie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat