Advertisement

Artykuły do tagu: Turystyka

4 malownicze szlaki turystyczne w Beskidach. Gdzie wybrać się na letnią wędrówkę?
Beskidy to częsty kierunek wakacyjny turystów z całej Polski. W tym wyjątkowym miejscu odpoczniemy od zgiełku miasta i będziemy podziwiać piękno otoczenie. Już teraz warto poznać cztery malownicze szlaki turystyczne w Beskidach, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci! Jakie miejsca odwiedzić? O czym pamiętać podczas planowania wycieczki w Beskidy?
Hotel Podklasztorze w Sulejowie
Poszerzenie oferty turystycznej województwa łódzkiego nie byłoby możliwe bez dofinansowań z Funduszy Europejskich, to one wspierają i rozwijają turystykę aktywną. Atrakcje na terenie powiatu piotrkowskiego przyciągają nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów z całego kraju. W Dolinie rzeki Pilicy, w pobliżu Zalewu Sulejowskiego zrewitalizowano część średniowiecznego Opactwa Cystersów i utworzono tam niezwykły hotel. Nowe miejsce służące odpoczynkowi oraz rekreacji przyczyniło się do rozwoju turystyki weekendowej oraz wzmocnienia lokalnej i regionalnej gospodarki turystycznej miasta.
08.02.2023 08:19
Najlepsi w województwie
Sekcja Turystyczna Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej najlepsza w województwie, podobnie jak młodzież z ZS CKZ w Bujnach. Wysoko są także szkoły podstawowe z terenu gminy. Za nami sportowo-turystyczne podsumowanie roku 2022 Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego.
W trzy lata 200 nowoczesnych pociągów dla POLREGIO
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi - w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
14.01.2023 10:37
Spaceruj z CIT-em
W sobotę (14.01.2022) o godzinie 14:00 przedstawiciele piotrkowskiego Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na pierwszy w tym roku spacer turystyczny z przewodnikiem. Tym razem jego celem będzie Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej.
Personel pokładowy PLL LOT: praca w chmurach, która dodaje skrzydeł
Praca personelu pokładowego to praca w chmurach, która dodaje skrzydeł. To również szansa dla otwartych, kochających podróże ludzi, którzy nie lubią rutyny, bo każdy dzień przynosi wiele niespodzianek. Jakich? - o tym m.in. opowiada zespół LOT Cabin Crew w filmie promującym styczniową rekrutację Polskich Linii Lotniczych LOT.
Łódzkie na plus: Wędrujemy po regionie
Urząd Marszałkowski jest w ciągłym ruchu. Odwiedzamy kolejne miejsca i mieszkańców, dla których mamy ekstra propozycje.
Jura Krakowsko-Częstochowska - piękny domek zaprasza
Jura Krakowsko-Częstochowska to jedno z ciekawszych miejsc w Polsce. Obfituje w piękne krajobrazy, jaskinie i zamki, a dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna zachęca do wypoczynku. W okolicy dostępne są liczne piesze szlaki turystyczne oraz zadbane rowerowe szlaki turystyczne, fani zwiedzania również znajdą coś dla siebie. Co warto zwiedzić, będąc w okolicach Jura Krakowsko-Częstochowskiej? Gdzie najlepiej się zatrzymać?
Spuszczają wodę z Zalewu Sulejowskiego
W czwartek (15.09.2022) rozpoczęło się obniżanie poziomu wody w Zalewie Sulejowskim. Operacja będzie przeprowadzona, by poprawić jakość usług turystycznych w Smardzewicach (pow. tomaszowski). W ramach prac wykonany zostanie remont skarp tamtejszego mola i płyt betonowych zapory prawobrzeżnej, w tym również powierzchni znajdującej się obecnie pod lustrem wody.
4 zabytki w Europie, które stały się kultowe. Odwiedź i zobacz je wszystkie!
Europa kryje w sobie ogrom przepięknych i inspirujących zakątków. Część z nich ma znaczenie kulturowe i historyczne. Nic więc dziwnego, że wybór docelowego miejsca na „europejski urlop” może być trudny – zwłaszcza dla wszystkich, początkujących podróżników. Postanowiliśmy Ci w tym pomóc! Wybraliśmy więc cztery, najsłynniejsze i najbardziej rozpoznawalne zabytki miast europejskich, które powinieneś wkrótce zobaczyć. Inspiracją do stworzenia tej listy była oferta biura podróży ITAKA, która to oferuje wiele wycieczek na terenie naszego kontynentu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat