Dubaj to miasto pełne kontrastów, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Zachwyca niesamowitą architekturą, luksusem i licznymi atrakcjami, które przyciągają miliony turystów z całego świata.
Rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej, rewitalizacja parków, nowe szlaki turystyczne i rowerowe czy budowa centrów kultury – to tylko część projektów, które będą realizowane w całym regionie. Dotacje otrzymało aż 26 inicjatyw, z których korzystać będą zarówno mieszkańcy, jak i turyści. W konkursie przewidującym dofinansowania projektów z zakresu kultury i turystyki Zarząd Województwa Łódzkiego rozdysponował ponad 168 mln zł.
Potencjał turystyczny Łódzkiego zdecydowanie wzrośnie dzięki pieniądzom z funduszy europejskich; wiadomo też, że duże wsparcie trafi do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tomaszów Mazowiecki – Opoczno. Poprawiły się warunki w szpitalach w Zgierzu i Bełchatowie oraz sytuacja na drogach.
Jesienna wyprawa w góry wymaga przemyślanego przygotowania – zmienna pogoda, chłód i krótsze dni sprawiają, że dobór odpowiedniego ekwipunku to podstawa bezpiecznej i komfortowej wędrówki. Oto kilka kluczowych elementów, o które warto zadbać, by jesienna wyprawa była przyjemna i bezpieczna.
Centrum Molo w Smardzewicach, Muzeum Pałac Saski w Kutnie, Centrum Spycimierskie Boże Ciało, Orientarium ZOO Łódź, Park Rozrywki Mandoria i ZOO Borysew to laureaci konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego 2024. Certyfikaty zostały wręczone podczas konferencji „Współpraca – Innowacje – Turystyka Zrównoważona” zorganizowanej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Łódzkiego.
Larnaka jest jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych miejsc na Cyprze. Każdego roku przyciąga turystów z całego świata doskonałym klimatem, ciepłymi wodami Morza Śródziemnego, bogatą historią, pięknymi, złocistymi plażami i wyjątkową atmosferą. To idealne miejsce zarówno na wakacje pełne wrażeń, jak i na relaks z dala od codzienności i rutyny.
Poszukujesz miejsca, gdzie możesz naprawdę odpocząć i oderwać się od codziennego zgiełku? Okolice Piotrkowa Trybunalskiego oferują niezwykłe zakwaterowania, które zapewnią Ci niezapomniane chwile w sercu Natury.
Po artykule o "Tablice wstydu w Parku Poniatowskiego" czytelnicy Tygodnia Trybunalskiego zwracają uwagę na opłakany stan "drogowskazów turystycznych". Tablice, które w teorii mają informować przyjezdnych i mieszkańców miasta o najważniejszych punktach turystycznych Piotrkowa, prowadzą na manowce. Część strzałek jest przekręcona w nieodpowiednim kierunku, naklejone litery zaczynają odpadać, a drogowskaz na placu Niepodległości prowadzi do nieistniejącego od roku Muzeum Browarnictwa.
Choć pomysł ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych wokół lotniska nie jest nowy, przez wiele lat nie doczekał się realizacji. Podobną inwestycję wykonano w Bielsku-Białej czy Warszawie, ścieżki te cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród rowerzystów i spacerowiczów, ale także amatorów jazdy na rolkach. Temat był poruszany podczas samorządowej kampanii wyborczej 2024. Czy w końcu mieszkańcy Piotrkowa doczekają się nowego pieszo-rowerowego szlaku?
Podczas, gdy większość z nas szykuje się do majówki i zastanawia, jak spędzić ten zbliżający się długi weekend, to w regionie jest takie miejsce, gdzie już trwają przygotowania do sezonu letniego. Mowa o Czarnocinie, bo właśnie w tej miejscowości trwają prace przy zbiorniku wodnym. Ma tu powstać miejsce rekreacji dla całych rodzin.