Artykuły do tagu: Urząd Marszałkowski

Minął dokładnie rok od kiedy Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przejął realizację świadczeń medycznych, z których prowadzenia zrezygnował powiat piotrkowski, w celu ich zabezpieczenia zdrowotnego dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i powiatów ościennych. Z tej okazji w czwartek przed budynkiem szpitala zorganizowano konferencję prasową.
Szpital w Bełchatowie z kompleksową opieką nad pacjentami z chorobami serca
Oddział kardiologiczny Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie rozszerzył swoją działalność. Od kilku miesięcy funkcjonują tu nowocześnie wyposażone pracownie hemodynamiki i elektrofizjologii, a nad sercami pacjentów czuwają najlepsi specjaliści kardiologii interwencyjnej. To oznacza, że mieszkańcy tej części Łódzkiego mają zapewnioną ciągłą i kompleksową opiekę świadczoną w ramach jednej placówki. Nowe pracownie odwiedził Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego, który rozmawiał też z kadrą o poszerzonej ofercie szpitala.
Tak w Łódzkiem walczy się z suszą
- Dzięki tej inwestycji ponad pięćset hektarów użytków rolnych będzie zasilane w wodę. To modelowy, pierwszy w kraju przykład na to, jak w przyszłości będziemy chcieli rozwiązać problem suszy w całej Polsce – zachwycał się planami budowy zbiornika Okoń w gminie Galewice wiceminister Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
Kto w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zdobył „Moce nadŁódzkie”?
Dziś podpisano umowy dotyczące dwóch ofert dofinansowanych z wojewódzkiego programu „Moce nadŁódzkie”, które zrealizowane zostaną na terenie powiatu piotrkowskiego. Pierwsza z nich to projekt „Dąb Papieski - żywy pomnik pamięci Jana Pawła II” zgłoszony przez OSP Przygłów. Drugą jest koncert patriotyczny organizowany w Wolborzu przez Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego Agrafa z Piotrkowa Trybunalskiego.
Skorzystamy na
Transformacja energetyczna, to temat, który powraca - także w naszym regionie - niczym bumerang, z całkiem dużą częstotliwością. Samorządy z naszego regionu mogą współtworzyć ten proces. Na ten cel można zresztą pozyskać pieniądze. Pewne zainteresowanie tematem jest, choć władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego chcą, by było większe.
Historyczny piknik przyciągnął tłumy
Piknikowo i sportowo mógł bawić się każdy, kto w niedzielę (25.06.2023) odwiedził sulejowskie Podklasztorze. Były atrakcje dla najmłodszych, smaki od kół gospodyń wiejskich, zmagania zespołów OSP, a przede wszystkim koncerty. To w związku z imprezą zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, wpisującą się w cykl "Łódzkie Królewskie".
Europejskie Forum Gospodarcze odbędzie się w Łodzi
W dniach 12-14 czerwca zaplanowano odbędzie się Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2023. Wydarzenie tradycyjnie połączy panele dyskusyjne ze spotkaniami z praktykami biznesu.
16.03.2023 07:21
Z myślą o seniorach
"Łódzkie przyjazne seniorom" - w środę rozpoczął się nowy cykl spotkań dla seniorów organizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie. W najbliższym czasie podobne warsztaty odbędą się w kolejnych miastach województwa.
Szpital wojewódzki przejmie oddziały PCMD?
Chęć przejęcia świadczeń realizowanych aktualnie przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka zadeklarowali w środę (31.08.2022) przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Placówka miałaby stać się w myśl propozycji częścią szpitala wojewódzkiego. Starosta Piotr Wojtysiak poinformował, że jest zainteresowany podjęciem rozmów w tej sprawie.
Dzień Niepodległości z ukraińskimi dziećmi
Mimo wojny, na co dzień mieszkają w Ukrainie. Tydzień temu, na zaproszenie Samorządu Województwa Łódzkiego przyjechały do Polski, do Spały. Na koloniach grają w piłkę, pływają, poznają nasze województwo i cieszą się dzieciństwem oraz bezpiecznymi wakacjami.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat