"Szpital to nie fabryka, nie musi zarabiać". Podsumowano rok działalności szpitala przy Roosevelta

Czwartek, 01 lutego 202442
Minął dokładnie rok od kiedy Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przejął realizację świadczeń medycznych, z których prowadzenia zrezygnował powiat piotrkowski, w celu ich zabezpieczenia zdrowotnego dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i powiatów ościennych. Z tej okazji w czwartek przed budynkiem szpitala zorganizowano konferencję prasową.

Ładuję galerię...

Podczas roku funkcjonowania szpitala zlokalizowanego przy ul. Roosevelta 3 w Piotrkowie Trybunalskim, pod szyldem Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, urodziło się już 605 dzieci. Wraz z przejęciem świadczeń zostało utrzymanych także 141 miejsc pracy, a na przestrzeni roku przybyło kolejnych 12 etatów. 

Prowadzenie tych oddziałów szpitalnych w innej lokalizacji niż nasza główna siedziba przy ulicy Rakowskiej, przełoży się na wynik finansowy szpitala wojewódzkiego, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest bezpieczeństwo zdrowotne pacjentek, pacjentów oraz małych dzieci - mówi Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, dyrektor szpitala.

Województwo bez żadnych utrudnień ani przerwy w funkcjonowaniu placówki, przejęło realizację świadczeń medycznych w zakresie: Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, Oddziału Neonatologicznego, Oddziału Dziecięcego oraz Izby Przyjęć. W kolejnych miesiącach szpital rozszerzył realizację świadczeń medycznych w budynku przy ul. Roosevelta w zakresie: Poradni Położniczo-Ginekologicznej (tzw. poradnia „K”) oraz Poradni Neonatologicznej.

Oprócz zadeklarowanego przejęcia oddziałów, poradni i Izby Przyjęć, w trakcie realizacji świadczeń medycznych, Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim uruchomił w budynku przy ul. Roosevelta Pracownię Badań Laboratoryjnych oraz Pracownię RTG i USG. Ponadto odbyło się również doposażenie sprzętowe oddziałów, m.in. zakupiliśmy nowy aparat laparoskopowy wraz z histeroskopem oraz profesjonalny aparat USG ginekologiczny - dodaje dyrektor Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz.

Z kolei Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego podkreślał, że to działania Urzędu Marszałkowskiego pozwoliły na utrzymanie funkcjonowania tych oddziałów.

Kiedy rachunek ekonomiczny był dominujący dla władz powiatu piotrkowskiego, to podjęli decyzję o zakończeniu realizacji świadczeń, czyli de facto likwidacji, nie zważając nie tylko na bezpieczeństwo zdrowotne, ale także interes społeczny. To było zagrożenie utraty miejsc pracy dla bardzo wielu osób. To, że ważniejszy był rachunek ekonomiczny niż bezpieczeństwo mieszkańców, jest zastanawiające, natomiast decyzja samorządu województwa łódzkiego była podyktowana przede wszystkim interesem społecznym, bezpieczeństwem zdrowotnym i koniecznością zachowania miejsc pracy. Szpital to nie fabryka, szpital nie musi zarabiać, ale musi gwarantować bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców - mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Z przejęcia świadczeń przez SSW zadowoleni są także pracownicy szpitala przy ulicy Roosevelta.

 

Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu i dyrekcji Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie od roku jesteśmy pod nowym szyldem. To dlatego, że wspomniane instytucje nie odrzuciły naszej wyciągniętej ręki, jesteśmy w tym samym miejscu. Możemy pracować i realizować wszystkie świadczenia dla mieszkańców miasta i całego powiatu. Jesteśmy zadowolone i mamy nadzieję, że współpraca będzie nam się układała przez wiele lat i w jak najlepszej atmosferze - mówi pielęgniarka Iwona Kuśmierska.

 

Ponadto dyrektor szpitala zdementowała plotki o planowanych przenosinach oddziałów funkcjonujących w budynku przy ulicy Roosevelta do szpitala na Rakowskiej.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (42)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

A.B. ~A.B. (Gość)03.02.2024 16:35

A co ze zlikwidowaną przychodnią nefrologiczną?

30


goœć_ekonom ~goœć_ekonom (Gość)02.02.2024 23:21

Wygląda na to , że sporo kasy przepuścili, złe wyniki finansowe i zarządzania dlatego próbują grać na emocjach. Byle tylko się wybielić i żeby znów zagłosowali na.tego w okularach.

60


bumart ~bumart (Gość)01.02.2024 17:41

Zięba chce gdzieś się zaszyć- patrz wystartować w samorządzie bo niedługo może stracić stanowisko w marszałkowie. Podobnie z asystentką Macierewicza. Więc będzie lans na maxa ...codziennie -konferencje, itp szopki medialne. W sumie to demokracja a wyborcy i tak zdecydują kto lepszy na ściance i w gębie.

122


Matki ~Matki (Gość)02.02.2024 16:55

Obłuda i kłamstwa Panie Z za chwilkę rozliczymy

70


Czerwony październik ~Czerwony październik (Gość)02.02.2024 22:31

Szanowny Panie Marszałku pańskie twierdzenie urąga piastowanemu przez Pana stanowisku jeśli porównuje Pan szpital do fabryki to współczuję pracownikom (którzy zresztą na tle województwa mają najniższe pensje , podobno to Pan nie pozwolił dyrekcji na uposażenie pracowników zgodnie z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w służbie zdrowia , kto pokryje koszty po wygranych sprawach w sądzie ??)już widać na fb szpitala brak prominentnych polityków z pis?? dyrekcja szpitala się co prawda zmieniła , ale proszę pamiętac że projekt termomodernizacji nie jest zasługą pani dyrektor Wieczorek Wieczorkiewicz tylko w dużej mierze Pana Konieczki . Natomiast wszystkie pozostałe sukcesy tak mocno wieszczone na fb szpitala wynikają tylko i wyłącznie z partyjnego klucza ?? dobra zmiana na kolana ?.. 7 kwietnia życzmy sobie październikowej prognozy :*

60


PIS ~PIS (Gość)02.02.2024 19:41

Panie Zięba nie ładnie gracie z paniom Edytą o nie ładnie... ludzie tracimy pracę...

80


Mieszkaniec Woli ~Mieszkaniec Woli (Gość)02.02.2024 17:01

Polityka PiS i NFZ czyli brak właściwego finansowania zmusiły powiat do oddania Szpitala a nie do likwidacji, nawet kłamać trzeba umieć panie ,,wicestarosto" były powiatu

62


Ktototaki ~Ktototaki (Gość)02.02.2024 15:54

A ta Beata Dróżdż między Ziemba a Wieczorkiewicz to co tam robi? Stanowi dla nich wsparcie mentalne?

50


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)02.02.2024 12:56

Szpital to nie fabryka, ale tez nie jest to worek bez dna. Powinien być samofinansującą się instytucją dotowaną w zakresie inwestycji w sprzęt. Na pewno nie może być workiem etatów dla królika i jego krewnych.

80


cynik ~cynik (Gość)01.02.2024 15:11

Skoro ZZ się pojawił i to jeszcze w placówce zdrowia to sygnał ,że ...gdzieś będzie "uderzał".....Ciekawe co wybrał???

121


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat