Advertisement

Artykuły do tagu: Zdrowie

Czy łosoś wędzony na gorąco jest zdrowy?
Łosoś wędzony na gorąco powstaje w temperaturze około 60°C, co nie ujmuje mu znacząco walorów zdrowotnych. Można śmiało wprowadzić go do diety i spożywać nawet dwa razy w tygodniu, jeśli nie cierpimy na nadciśnienie (zawiera sporo sodu). Czym charakteryzuje się łosoś wędzony na gorąco? Jak można go podawać?
Nie masz czasu, aby jeść zdrowo? Sprawdź te trzy proste wskazówki
Zdrowe odżywianie może być trudnym zadaniem dla osób z napiętym harmonogramem. Jednak wcale nie musi być tak czasochłonne, jak mogłoby się wydawać. Zapraszamy do zapoznania się z trzema prostymi radami, które pozwolą Ci odnaleźć się w tej sytuacji.
Wiceminister Edukacji Marzena Machałek podczas uroczystej gali w Warszawie wręczyła dyrektorom 14 przedszkoli i 33 szkół Krajowe Certyfikaty dla placówek Promujących Zdrowie. Wśród wyróżnionych szkół znalazła się też Szkoła Podstawowa nr 11 z Piotrkowa Trybunalskiego.
Czy badanie RTG jest bezpieczne Ile razy w ciągu roku można je wykonać
Badanie RTG to powszechnie stosowana metoda diagnostyki obrazowej. Znana od wielu lat, ciągle obecna jest w różnych dziedzinach medycyny. Czy jednak promieniowanie rentgenowskie jest bezpieczne? Jaka dawka nie jest szkodliwa dla organizmu? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te i inne pytania związane z RTG, przeczytaj poniższy tekst.
Szczepienia przeciwko HPV: szersza ochrona to najlepsza inwestycja w zdrowie - mówią jednogłośnie polscy i litewscy eksperci
Tylko powszechne, bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV (brodawczaka ludzkiego), zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, stanowią skuteczną ochronę przed nowotworami, które on wywołuje, a nie jest to jedynie rak szyjki macicy, ale też m.in. nowotwory sromu, pochwy, odbytu, gardła czy krtani – uważają eksperci z Polski i Litwy. W ich opinii najlepszą ochronę zapewnia szczepionka o najszerszym spektrum działania – dziewięciowalentna.
Szczotki soniczne - co należy o nich wiedzieć?
Szczoteczki soniczne zyskują cały czas na popularności. Nie powinno to nikogo dziwić, skoro przynoszą o wiele lepsze efekty w higienie jamy ustnej od zwykłych szczoteczek. Jakby na to nie patrzeć soniczna szczoteczka jest po prostu dokładniejsza. Właśnie o dokładność i regularność w myciu zębów chodzi.
Lęk przed powracającym syndromem stresu pourazowego
Trwająca wojna w Ukrainie, tragedia mieszkających tam ludzi, sprawiła, że z podwójną siłą wraca do mnie wspomnienie dawnych cierpień po tragicznych wydarzeniach rodzinnych. Długi czas leczyłem depresję i zaburzenia lękowe, a w kontekście wydarzeń za wschodnią granicą czuję, że choroba znów daje o sobie znać.
Certyfikat za promowanie zdrowia
Szkoła Podstawowa im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie (gm. Rozprza) otrzymała z rąk wiceminister Edukacji Marzeny Machałek Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”. Dokument został podpisany przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka i Przewodniczącą Kapituły Krajowego Certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie prof. dr hab. Barbarę Woynarowską.
Wolontariusze świętowali ogromny sukces
Sukcesem zakończyła się w poniedziałek zbiórka na leczenie chorego na neuroblastomę Patryka Wysmyka. Udało się zebrać ponad 2 miliony złotych. Dzięki tej olbrzymiej sumie nastolatek z Piotrkowa będzie mógł walczyć o swoje zdrowie i życie. Radości i wzruszenia nie kryli piotrkowscy wolontariusze zaangażowani w pomoc i spontanicznie zebrali się, aby świętować powodzenie tej zbiórki.
Problemy z rehabilitacją w Piotrkowie?
Jedna ze słuchaczek magazynu Magiel w radiu Strefa FM zgłosiła problem związany z usługami rehabilitacyjnymi na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej w piotrkowskim Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim. Twierdzi ona, że placówka nie świadczy ich na takim samym poziomie, z jakim można się było spotkać jeszcze kilkanaście miesięcy temu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat