Artykuły do tagu: Region

Kolarze wrócą do Sulejowa - uważajcie na utrudnienia
Wyścig kolarski po ziemi łódzkiej w tym roku również zostanie zainicjowany w Sulejowie. Będzie to także jeden z etapów Otwartych Mistrzostw Województwa Łódzkiego. Na trasie Sulejów-Łęczno-Krzewiny-Biała-Kurnędz-Sulejów będą się ścigać zarówno miłośniczki, jak i miłośnicy kolarstwa w różnych kategoriach wiekowych. Będzie można im kibicować już w najbliższą niedzielę (21.07.2024) od godziny 13:15.
Pożar bel słomy w gminie Wolbórz
Strażacy z OSP Wolbórz gasili wspólnie z funkcjonariuszami z Państwowej Straży Pożarnej pożar dużej sterty słomy. Gdy ochotnicy dojechali na miejsce zauważyli rozległy pożar i intensywnie palące się bele, dlatego poprosili o pomoc piotrkowskich strażaków z PSP. Łącznie w akcji uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej.
IV Rodzinny Rajd Rowerowy i bieg przełajowy w Łazach Dąbrowie
Już po raz 4 w Łazach Dąbrowie w gminie Sulejów zorganizowano Rodzinny Rajd Rowerowy na dystansie 14 km z okazji Dni Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Odbył się poza tym bieg przełajowy na dystansie 6 km.
Teledysk do piosenki na ludową nutę zespołu PIOTRKOWIANIE
Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej PIOTRKOWIANIE zaprasza do zapoznania się z nowym teledyskiem do piosenki "Radzom chłopcy radzom".
Remont Kościoła w Czarnocinie rozpoczęty
Rozpoczęły się prace przy Kościele Parafialnym w Czarnocinie w ramach zadania pn. ,,Remont elewacji oraz naprawa i malowanie tynków wewnętrznych kościoła pw. Wniebowzięcia NMP (XIX w.) w Czarnocinie”. Realizacja prac następuje niezwłocznie po podpisaniu umowy z Wykonawcą przez Proboszcza Parafii w Czarnocinie Bogdana Jelenia.
Tango i Jazz na rynku w Sulejowie
MOKowska Scena Muzyczna zaprasza na dzisiejszy koncert plenerowy zespołu Salon Jazzu oraz wspólne tango na sulejowskim rynku.
Europejskie wyzwanie mażoretek - Perły Sulejów
Mażoretki Perły Sulejów wyruszyły na podbój Europy. Sulejowskie kadetki, czyli perełki w wieku 9-11 lat, będą reprezentować Polskę oraz gminę podczas Mistrzostw Europy federacji MWF, które odbędą się w czeskim Libercu. Tę wspaniałą przygodę rozpoczęły w środę (03.07.2024).
Warsztaty i konkurs - fast food na zdrowo
Warsztaty kulinarne i konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu piotrkowskiego. Wydarzenie ma na celu promowanie poprawnego odżywiania i zdrowego stylu życia.
Groźny pożar auta w Jarostach
Jedna osoba została ranna w wyniku pożaru garażu w Jarostach. Na miejsce pojechali strażacy z PSP w Piotrkowie oraz OSP Jarosty i OSP Rękoraj. Zdarzenie miało miejsce we wtorek ok. 14:00.
ITD zatrzymało przeładowane samochody ciężarowe
Inspektorzy piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi prowadząc działania na drodze S8 i autostradzie A1 zatrzymali pojazdy, których ładunek znacznie przekraczał dopuszczalne normy. Ponadto zły stan techniczny jednego z nich kwalifikował do zatrzymania dowodu rejestracyjnego, jak się okazało, nie można było tego zrobić, gdyż został on zatrzymany w sierpniu 2023 roku.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat