Advertisement

Artykuły do tagu: Uroczystości

Sulejów zaprasza na obchody
Na uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszają także samorządowcy w Sulejowie. Będzie część oficjalna, ale nie zabraknie również artystycznych prezentacji.
Jakie uroczystości w Aleksandrowie i Rozprzy?
W związku ze 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystości patriotyczne zostaną także zorganizowane w gminie Aleksandrów oraz w Rozprzy. Będą nie tylko części oficjalne, ale także wydarzenia artystyczne.
Walkę o Ojczyznę okupili krwią, ale pamięć o nich nigdy nie zaginie. Co roku udowadniają to wszyscy, którzy pojawiają się na Górach Borowskich, by uczcić obrońców poległych tu w 1939 r.
Upamiętnią ważną rocznicę
Wspólnie oddadzą hołd ofiarom bombardowania Sulejowa. W poniedziałek, 4 września, odbędą się obchody 84. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. W 1939 r. w wyniku niemieckich nalotów zginęło 700 osób, a miasto zostało zniszczone w ponad 80%.
Hołd dla obrońców Gór Borowskich
W tym roku obchodzić będziemy 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej i bitwy o Góry Borowskie. Na uroczystości poświęcone pamięci żołnierzy ze zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego zapraszamy już w najbliższą niedzielę.
Święto Trzeciego Maja. Jakie obchody w Piotrkowie i regionie?
W tym roku obchodzimy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W wielu miastach i gminach całego kraju zaplanowano patriotyczne uroczystości. Podobnie będzie także w Piotrkowie i regionie.
Święto
Padający śnieg i niska temperatura nie przestraszyła kilkuset osób, które wzięły udział w niedzielnych uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Piotrkowie.
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jakie uroczystości w Piotrkowie?
1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego podziemia odbędą się także w Piotrkowie, a zaplanowano je na najbliższą niedzielę.
W Rozprzy uczczą historyczne wydarzenie
1 stycznia 2023 roku Rozprza znów stała się miastem. W najbliższy wtorek w tamtejszej Szkole Podstawowej zaplanowano uroczystości z okazji tego historycznego wydarzenia.
Święto Niepodległości w gminach - program uroczystoście
11 listopada w całym kraju świętować będziemy Narodowe Święto Niepodległości. W każdej z gminy zaplanowano uroczyste obchody. Zebraliśmy informacje, co, gdzie i kiedy będzie się działo.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat