Advertisement

Artykuły do tagu: obchody

Archiwum otwiera swe podwoje
Kolejna odsłona Dnia Archiwisty zbliża się wielkimi krokami. W Piotrkowie Trybunalskim będzie można zapoznać się z sylwetką piotrkowianina Michała Rawity Witanowskiego, a dodatkowo wziąć udział w interesujących prelekcjach, czy specjalnie na tę okazję przygotowanej grze archiwalnej.
Świętowali i odznaczali
W gminie Czarnocin świętowali Dzień Strażaka. Wydarzenie, które podkreśliło rolę druhów w społeczeństwie odbyło się dzięki współpracy wójta gminy Czarnocin Romana Miksy z Zarządem Gminnym OSP RP w Czarnocinie z prezesem Donatem Burdą na czele. Tradycyjnie, strażackie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, która została odprawiona w intencji strażaków w kościele parafialnym w Czarnocinie. Następnie uczestnicy zebrali się na skwerku przed muralem, gdzie kontynuowano oficjalną część gminnych obchodów.
232. rocznica uchwalenia Konstytucji w Piotrkowie [ZDJĘCIA]
Kilkaset osób wzięło udział w piotrkowskich uroczystościach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych obchodów.
Święto Trzeciego Maja. Jakie obchody w Piotrkowie i regionie?
W tym roku obchodzimy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W wielu miastach i gminach całego kraju zaplanowano patriotyczne uroczystości. Podobnie będzie także w Piotrkowie i regionie.
Świętowanie Niepodległości w Wolborzu (ZDJĘCIA)
Zainaugurowała je Msza Święta za Ojczyznę w kolegiacie. Następnie odbył się koncert finałowy patriotycznych pieśni, a na koniec złożono kwiaty Marszałkowi.
Bądźmy razem podczas Narodowego Święta Niepodległości - Sulejów świętuje (ZDJĘCIA)
Bądźmy razem podczas Narodowego Święta Niepodległości - baner z takim hasłem został powieszony na sulejowskiej kładce. Oddaje on ideę tego święta, które mieszkańcy Gminy uczcili spotykając się 11 listopada w Sulejowie.
Święto Niepodległości w Piotrkowie – ZDJĘCIA
„Wyobraźnią sięgać trzeba dalej niż do wyborów, wyżej niż stan konta w banku. Patriotyzm wymaga mądrości i odpowiedzialności…” - tak prezydent Krzysztof Chojniak mówił podczas piotrkowskich obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Już po raz kolejny obchody Święta Niepodległości w Piotrkowie rozpoczną się od wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Ta tradycja obecna w Piotrkowie jest już od 2010 roku.
Święto Niepodległości w Piotrkowie. Co zaplanowano?
11 listopada świętować będziemy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Znamy już program uroczystości, które odbędą się w Piotrkowie.
Kwiaty, znicze i modlitwa? Dzień Wszystkich Świętych w różnych zakątkach świata
Nie wszędzie święto to jest obchodzone. W niektórych krajach ma zupełnie inną formę niż w Polsce.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat