Artykuły do tagu: Historia

Wakacyjny wypoczynek naszych rodziców i dziadków. Jak wypoczywano za czasów PRL?
Zbliżające się wakacje to czas, kiedy wielu z nas zaczyna zastanawiać się nad tym, gdzie spędzić letni urlop. Dzisiejsze możliwości podróży są niemal nieograniczone – od egzotycznych plaż po górskie szlaki w najodleglejszych zakątkach świata. Jednak warto na chwilę przenieść się w czasie i zastanowić, jak wyglądały wakacje naszych rodziców i dziadków w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (PRL).
„Wioska Wikinga” w Piotrkowie. Piknik historyczny na terenie Akademii Piotrkowskiej
Piknik historyczny „Wioska Wikinga” odbywa się na boisku Akademii Piotrkowskiej. To już 11. edycja tego wydarzenia, które przyciąga pasjonatów historii z Piotrkowa i regionu.
W weekend Noc Muzeów. Co będzie się działo na Zamku Królewskim?
Tym razem Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem "W królewskim mieście Piotrkowie". W najbliższą sobotę (18.05.2024) od 16.00 do 23.00 na wszystkich uczestników czekać będą liczne atrakcje.
Akademia Piotrkowska zaprasza do Wioski Wikinga
Akademia Piotrkowska wraz z Piotrkowskim Bractwem Akademickim im. Zygmunta I Starego zapraszają na XI edycję Rodzinnego Pikniku Historycznego „Wioska Wikinga”. W tym roku imprezę zaplanowano na 19 maja (niedziela).
Święto Konstytucji 3 Maja - co będzie się działo w Piotrkowie?
Z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski Władze Piotrkowa Trybunalskiego zapraszają na uroczyste obchody uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w intencji ojczyzny (Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej) o godzinie 10:00.
Multimedialne widowisko w Rynku Trybunalskim
Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wydarzenie multimedialne „Wiosna Traktu Wielu Kultur”. Widowisko odbędzie się w sobotę (06.04.2024) w Rynku Trybunalskim i przeniesie uczestników w podróż przez współczesne dzieje miasta w rytmie muzyki i wizualizacji. Początek o godz. 19.30.
Setki osób pobiegło
XII edycja "Biegu Tropem Wilczym" odbyła się w niedzielę (03.03.2024) w Piotrkowie Trybunalskim. Mieszkańcy miasta i regionu znów tłumnie uczcili pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Jako, że pogoda dopisała, na starcie biegu pojawiły się całe rodziny.
Ruszą szlakiem powstańców
Szykuje się sobota z historią w tle w gminie Aleksandrów. Mieszkańcy, przybyli goście oraz urzędnicy będą chcieli uczcić pamięć bohaterów sprzed lat. Wszystko to w związku z uroczystym odsłonięciem i poświęceniem odnowionego pomnika Powstańców Styczniowych.
Młodzież wzięła udział w konkursie historycznym
W Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie odbył się etap rejonowy konkursu historycznego 'Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”. Do rozwiązania testu przystąpiło 25 uczestników.
Poznali rycerskie zwyczaje
Dzieci i młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego korzystają z atrakcji, przygotowanych specjalnie na ferie zimowe. W miniony weekend odbyło się rodzinne zwiedzanie Muzeum, które cieszyło się sporym zainteresowaniem.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat