Artykuły do tagu: Kultura

„Orlando – moja polityczna biografia” w Kinie PIKSEL
W najbliższą sobotę (13 lipca) w studyjnym Kinie PIKSEL w Mediatece 800-lecia prezentowany będzie francuski film wyreżyserowany przez Paula B. Preciado „Orlando – moja polityczna biografia”.
11.07.2024 09:19
Co nowego w Heliosie?
W tym tygodniu na duży ekran wchodzą dwa premierowe tytuły: romantyczna komedia ze Scarlett Johansson "ZABIERZ MNIE NA KSIĘŻYC" oraz horror z Nicolasem Cage’em "KOD ZŁA". Przedpremierowo będzie można w Heliosie zobaczyć przygodowo-katastroficzny film akcji "TWISTERS" i animację "BYŁ SOBIE KOT". Ale to oczywiście nie wszystkie propozycje na najbliższe dni.
Startują
W tym tygodniu w Piotrkowie rusza nowy sezon "Wakacyjnych teatrzyków" dla dzieci. Spektakle dla milusińskich będą odbywać się w każdy wtorek w Amfiteatrze Miejskim.
Zatańczą w kręgu na piotrkowskiej starówce
IX Światowy Dzień Tańca w Kręgu obchodzony będzie również w Piotrkowie. Wydarzenie, które ma skłaniać do refleksji na temat działania we wspólnocie i wzajemnego wspierania się, odbędzie się w niedzielny wieczór na Rynku Trybunalskim.
Tango i Jazz na rynku w Sulejowie
MOKowska Scena Muzyczna zaprasza na dzisiejszy koncert plenerowy zespołu Salon Jazzu oraz wspólne tango na sulejowskim rynku.
Tribute to AC/DC, czyli 4 Szmery na Trybunalskim Graniu
Kolejna odsłona wakacyjnego cyklu Trybunalskie Granie już 5 lipca. W Amfiteatrze Miejskim w Piotrkowie rozbrzmiewać będą największe przeboje grupy AC/DC w wykonaniu cover bandu 4 Szmery.
Przed nami Dni Kamieńska
Już w najbliższy weekend (06-07.07.2024) burmistrz Kamieńska Jarosław Bąkowicz zaprasza na XXIV Dni Kamieńska. Gwiazdami wieczoru będzie zespół LOKA i Viedo. Nie zabraknie również lokalnych wykonawców. Szykuje się moc atrakcji.
Józef Jakubczyk i jego wyjątkowa Ziemia Piotrkowska uwieczniona na fotografiach
Mediateka 800-lecia zaprasza na wystawę fotograficzną Józefa Jakubczyka zatytułowaną "Moja wyjątkowa Ziemia Piotrkowska". Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi w najbliższy piątek.
Lipcowe Kino Konesera w Heliosie
Jakie filmowe seanse będzie można obejrzeć w ramach cyklu Kino Konesera w Heliosie w tym miesiącu? Jak zwykle nie zabraknie niszowych dzieł z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem, docenionych przez krytyków i uhonorowanych licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Na dużym ekranie w poniedziałkowe wieczory pojawią się między innymi Helena Bonham Carter, Anthony Hopkins i John Malkovich.
Wakacje dla dzieci w Mediatece 800-lecia
Na wakacje pełne atrakcji zaprasza piotrkowska Mediateka. To ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat