Artykuły do tagu: kultura

Obchody nocy świętojańskiej w Sulejowie
Spływ kajakowy, warsztaty, zbiórka charytatywna, występy, dyskoteka, a także tradycyjne ognisko, puszczanie wianków czy szukanie kwiatu paproci – to przewidzieli organizatorzy tegorocznej wigilii św. Jana obchodzonej nad Pilicą w Sulejowie.
Inauguracja Trybunalskiego Grania 2024
Już w ten weekend startuje kolejny sezon Trybunalskiego Grania. Tradycyjnie zainauguruje go plenerowy koncert Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej.
Piotrkowski teatr FORMA zaprasza na kolejną premierę. Tym razem grupa aktorów wzięła na warsztat kontrowersyjną sztukę Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest". Spektakl zostanie wystawiony już w ten czwartek (20 czerwca) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.
Wspólne czytanie na powitanie lata w Mediatece 800-lecia
Wakacje tuż-tuż. Warto się do nich odpowiednio nastroić i powitać je międzypokoleniowym czytaniem o letniej tematyce, organizowanym w najbliższy piątek w piotrkowskiej Mediatece.
Bolewski & Tubis wystąpią w regionie
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert duetu Bolewski & Tubis, promujący koncertowy album zatytułowany „Tak…Tak…to My”. Wydawnictwo poświęcone jest twórczości Obywatela G. C. i zespołu Republika. To zapis magicznego wieczoru, który miał miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych – Soundedit 23.
Obóz przetrwania - spektakl komediowy
Odkryj emocjonujący spektakl "Obóz Przetrwania" stworzony przez twórców spektaklu "Żona do adopcji"!
Przed nami Dni Muzyki Kameralnej
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na cykl koncertów organizowanych w ramach LIII DNI MUZYKI KAMERALNEJ. Pierwszy koncert już 14 kwietnia (niedziela) w siedzibie Muzeum – dawnym zamku królewskim – Plac Zamkowy 4, 97-300 Piotrków Trybunalski.
W sobotę (06.04) w Rynku Trybunalskim odbyło się wydarzenie multimedialne „Wiosna Traktu Wielu Kultur”. Podczas tego widowiska licznie zgromadzeni piotrkowianie przypomnieli sobie historię miasta.
Młodzi artyści wśród najlepszych
Młodzi artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyli I miejsca i stanęli na najwyższym stopniu podium w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Tradycje wielkanocne" , zorganizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów.
Koncert dla kobiet ... i mężczyzn
Mała Wiktoria otrzymała od burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa czek na 2000 zł. To już tradycja, że w ten sposób honoruje się pierwsze w danym roku narodzone na terenie gminy dziecko. Okazją do takiego spotkania, był koncert z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn, który odbył się w Wolborskim Centrum Kultury.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat