Artykuły do tagu: inwestycje

Miliony złotych na inwestycje w regionie
Hala sportowa przy szkole we Włodzimierzowie, pasywny basen w Sulejowie, czy kościół farny w Piotrkowie. Te wszystkie miejsca łączą dotacje z budżetu województwa łódzkiego. Sprawdź, jak wyglądają miejsca, które zmieniły się w ostatnim czasie, upiększając otoczenie naszych małych ojczyzn lub czyniąc je bezpieczniejszym.
Sołtysi rozmawiali o najważniejszych planach
Za nami narada sołtysów z terenu gminy Grabica, podczas, której podsumowywano ubiegły rok. Gospodarze poszczególnych sołectw zapoznali się też z najważniejszymi planami inwestycyjnymi na rok 2024 rok. Głównym celem spotkania było zaś omówienie spraw związanych z realizacją funduszu sołeckiego.
1,3 mld zł inwestycji PGE Energetyka Kolejowa w 2023 r.
PGE Energetyka Kolejowa w 2023 r. zrealizowała inwestycje o rekordowej wysokości 1,3 mld złotych. To pierwszy raz w historii spółki, w którym wartość nakładów przekroczyła miliard złotych.
Wojciech Dąbrowski: PGE pozyskała 1,6 mld zł z funduszy pomocowych na inwestycje
W ostatnich czterech latach wykorzystanie przez PGE środków z programów pomocowych wzrosło ponad trzykrotnie. W latach 2020-2023 łącznie umowy o dofinansowanie projektów w skali Grupy PGE wyniosły blisko 1,6 mld zł.
Rada Powiatu zdecydowała o kolejnych inwestycjach
Rada Powiatu Piotrkowskiego jednomyślnie przeznaczyła kolejne środki na inwestycje drogowe w powiecie. Planowane wydatki dotyczą m.in. modernizacji dróg Antonielów-Mierzyn, ul. Warszawskiej w Gorzkowicach, w Łęcznie, Tomawie, Gościmowicach i Kłudzicach. Umożliwi to rozstrzygnięcie przetargów i podpisanie umów z wykonawcami, o czym informował na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Piotr Wojtysiak.
Świąteczne spotkanie z sołtysami
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Urzędzie Gminy Czarnocin odbyło się spotkanie Wójta Romana Miksy z sołtysami z terenu gminy.
Powiat Piotrkowski z budżetem na 2024 rok
Na ostatniej w tym roku sesji, Rada Powiatu Piotrkowskiego uchwaliła budżet na 2024 rok. Starosta Piotr Wojtysiak w swoim sprawozdaniu ocenił go jako stabilny dla realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej, oświaty czy utrzymania dróg przy wysokim poziomie inwestycyjnym i możliwościach wprowadzania nowych zadań, jeśli samorząd pozyska kolejne dofinansowania.
Ponad 20 milionów na inwestycje
Wolbórz ma budżet na 2024 rok. Wszyscy radni głosowali za uchwałą przygotowaną przez zespół Andrzeja Jarosa Burmistrza Wolborza.
Radni zdecydowali. Przyszłoroczny budżet przyjęty
Przy czternastu głosach za, ośmiu przeciw i jednym wstrzymującym piotrkowscy radni przyjęli budżet miasta na 2024 rok. Głosowanie w tej sprawie odbyło się na środowej sesji Rady Miasta.
To będzie rok pełen inwestycji
Gmina Czarnocin po raz kolejny wyda rekordowe pieniądze na inwestycje. Takie są założenia, zawarte w projekcie budżetu na 2024 rok. Kwota budżetu po stronie wydatków wynosi ponad 46,3 mln zł z czego wydatki bieżące wynoszą przeszło 22,2 mln zł a wydatki majątkowe – inwestycyjne to 24 mln 322 tys. zł.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat