Artykuły do tagu: Dofinansowanie

Setki tysięcy złotych dla gmin powiatu piotrkowskiego
Ponad 3 miliony złotych z budżetu województwa łódzkiego trafi w tym roku do spółek wodnych z naszego regionu. Pieniądze zostaną przeznaczone na konserwację rowów i związanych z nimi budowli. Przeszło 340 tys. zł otrzymają spółki z powiatu piotrkowskiego.
Zapraszają do udziału w ankiecie
Miasto i gmina Sulejów zamierzają ubiegać się o dotację na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, z których mogliby skorzystać mieszkańcy. Pieniądze sprawią, że koszt inwestycji znacznie się zmniejszy. Zanim jednak urzędnicy zaczną ubiegać się o dofinansowanie, proszą o pomoc mieszkańców.
Pieniądze dla lokalnych klubów sportowych
Do stowarzyszeń oraz klubów z powiatu piotrkowskiego trafią pieniądze na organizację lokalnych wydarzeń sportowych. To wszystko w ramach konkursu Wydarzenie Sportowe na Plus organizowanego przez zarząd województwa łódzkiego.
Kościół w Bogdanowie z dotacją na renowację
Ołtarz boczny pw. Matki Boskiej z Dzieciątkiem w bogdanowskim kościele zostanie odrestaurowany. Połowę kwoty na ten cel przekazała gmina Wola Krzysztoporska. Kościół w Bogdanowie to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli na terenie gminy. To tu znajdują się też pamiątki po członkach rodu Krzysztoporskich.
Mediateka otwiera się na kulturalne pomysły mieszkańców
Mediateka 800-Lecia zaprasza czytelników do zgłaszania projektów koncertów i wydarzeń kulturalnych. Najciekawsze pomysły zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.
Ruszył kolejny etap ważnej inwestycji
Gmina Aleksandrów przystąpiła do realizacji kolejnego, dużego zadania inwestycyjnego. Chodzi o budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. To już IV etap tego istotnego dla mieszkańców zadania.
Wymień piec na nowszy model. Gmina oferuje dotacje
Już 20 lutego wystartuje w gminie Wola Krzysztoporska nabór wniosków o udzielenie dotacji na wymianę pieca w 2024 roku. Gminny system dopłat działa tu już piąty rok. Mieszkańcy mogą się starać o wsparcie w wysokości do 5 tys. zł na wymianę starego pieca węglowego.
Miasto planuje nowe mieszkania na Podzamczu
Będą nowe mieszkania na Starówce w Piotrkowie? Do takiej inwestycji szykuje się Urząd Miasta oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
OZE Piotrków Trybunalski – na co mogą liczyc mieszkańcy?
OZE to odnawialne źródła ciepła. Temat ten od kilku lat jest na ustach wszystkich, wiąże się z zarówno z ochroną środowiska naturalnego, jak i oszczędnościami za prąd oraz ogrzewanie. W związku z szybko zachodzącymi zmianami klimatycznymi konieczne stało się wdrożenie nowej polityki energetycznej i czerpanie energii ze źródeł odnawialnych. Zarówno firmy, jak i osoby powinny wdrożyć nowoczesne rozwiązania, które nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko. Dużym ułatwieniem są dotacje, dzięki którym możliwe jest przejście na ekologiczne źródła energii, bez ponoszenia dużych kosztów.
Startuje wielka inwestycja. Pierwszą łopat(k)ę wbiły dzieci!
W Sulejowie startuje jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Od wbicia symbolicznej łopaty rozpoczęto budowę nowej siedziby samorządowego przedszkola. Będzie to nowoczesny dwukondygnacyjny budynek pasywny.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat