Artykuły do tagu: kościół

Piotrkowianka powiększyła grono dziewic konsekrowanych. To nauczycielka matematyki
34-letnia Anna z Piotrkowa dołączyła do grona dziewic konsekrowanych. Obrzęd odbył się 24 maja w kościele jezuitów w Łodzi. Jest ona pierwszą konsekrowaną dziewicą w 2024 roku.
Chrześcijańskie Spotkania Młodych przed nami
30 maja 2024 roku Moszczenica stanie się centrum wyjątkowego wydarzenia - "Chrześcijańskich Spotkań Młodych". Organizowane przez gminę Moszczenica, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Parafię Podwyższenia Świętego Krzyża oraz Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Moszczenica, spotkania mają na celu propagowanie wartości humanistycznych i chrześcijańskich wśród młodych ludzi.
I Komunia Święta w piotrkowskich parafiach
Maj to miesiąc, w którym tradycyjnie w kościołach odbywają się I Komunie Święte. Także w piotrkowskich parafiach dzieci przystąpiły już do tego sakramentu lub zrobią to w najbliższych dniach.
Niezwykły koncert w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej
Niezwykły koncert w Kościele św. Franciszka Ksawerego w Piotrkowie Trybunalskim. Śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska wraz z Walerią Molendą piotrkowianką znaną z V edycji telewizyjnego show The Voice Senior, uraczyły wiernych swoimi pięknymi głosami przy akompaniamencie skrzypiec Bogdana Kierejszy, zagrali koncert ku czci Matki Boskiej, zadedykowany Pani Walerii.
Majowy Męski Różaniec ulicami Piotrkowa
W pierwszą sobotę miesiąca (04.05.2024), ulicami Piotrkowa po raz 62. przejdzie Męski Publiczny Różaniec. Organizatorzy zapraszają szczególnie ojców z synami.
Piotrkowski Męski Różaniec w pierwszą sobotę kwietnia
Już w sobotę (06.04.2024) - jak zwykle w pierwszą sobotę miesiąca - ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie Męski Różaniec. Będzie to już 61. edycja wydarzenia, tym razem przypadająca w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
Wielka Sobota, czyli ostatni dzień przed Zmartwychwstaniem Pańskim
Tradycyjnie Wielka Sobota wieńczy Święte Triduum Paschalne. Sobotnia liturgia Wigilii Paschalnej zawiera w sobie wiele symboliki i jest uznawana za najważniejszy moment w całym kalendarzu liturgicznym. Dzisiejsza Msza Święta składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej
Kościół w Bogdanowie z dotacją na renowację
Ołtarz boczny pw. Matki Boskiej z Dzieciątkiem w bogdanowskim kościele zostanie odrestaurowany. Połowę kwoty na ten cel przekazała gmina Wola Krzysztoporska. Kościół w Bogdanowie to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli na terenie gminy. To tu znajdują się też pamiątki po członkach rodu Krzysztoporskich.
Jubileuszowy Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie
W pierwszą sobotę marca (02.03.2024) odbędzie się jubileuszowy 60. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim. Jedna z najstarszych tego typu grup w Polsce zamyka piąty rok nieprzerwanej działalności.
59. Męski Publiczny Różaniec za nami
Ulicami Piotrkowa Trybunalskiego po raz 59. przeszedł w sobotę (03.02.2024) Męski Publiczny Różaniec. We wspólnej modlitwie wzięło udział niemal 60 mężczyzn.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat