Advertisement

Artykuły do tagu: kościół

Ostatnie pożegnanie Marty i Macieja - aktualizacja
Rodzina, przyjaciele, znajomi oraz przedstawiciele Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej pożegnali w czwartek Martę Macherowską oraz Macieja Jaśkiewicza, którzy zginęli 3 września w katastrofie samolotu Skyvan. Maszyna rozbiła się w miejscowości Glina pod Piotrkowem Trybunalskim. Natomiast w piątek (16 września) na cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi odbyły się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłych - Marty i Maćka.
Odkrywamy znane i nieznane – drewniany kościół w Modlnej
Wśród wielu zabytków i atrakcji turystycznych województwa łódzkiego skrywa się też wiele sakralnych pereł architektury. Wiele z nich może się poszczycić nie tylko oryginalnym wyglądem, ale też bogatą i ciekawą historią. Właśnie dziś odwiedzimy jedno z takich miejsc – kościół w Modlnej koło Ozorkowa w powiecie zgierskim.
Jarmark Dominikański w Rynku Trybunalskim
W najbliższy weekend w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się Jarmark Dominikański. Wydarzenie zaplanowano w Centrum Idei ku Demokracji oraz w Rynku Trybunalskim.
Zapraszają na Koncert Chwały i Pokoju
W Boże Ciało w Piotrkowie odbędzie Koncert Chwały i Pokoju. Wydarzenie będzie nawiązywało do aktualnej sytuacji na świecie i będzie połączone z modlitwą o pokój.
Pogrążeni w modlitwie szli ulicami Piotrkowa (ZDJĘCIA)
Męski Różaniec odbył się w sobotę. We wspólnej modlitwie wzięło udział 55 mężczyzn.
Odkrywamy znane i nieznane - Kościół św. Małgorzaty w Witowie
Zwracający z daleka uwagę dwiema wieżami kościół pw. św. Małgorzaty i św. Augustyna w Witowie powstawał na przestrzeni 66 lat. Podobnie jak klasztor w Sulejowie, pełnił także funkcje obronne. Dziś stanowi ważną część historycznego dziedzictwa regionu, związaną z zakonem Norbertanów.
Ludzkie szczątki pod kościołem
Setki ludzkich kości i stare wejście do zakrystii głęboko pod ziemią. To znaleziska, jakie odkopano przy okazji inwestycji, jaka będzie przeprowadzona w kolegiacie wolborskiej. Okazuje się, że o ile szczątki nie zaskoczyły specjalistów, to drugie odkrycie jest już mocno zaskakujące.
29.03.2022 09:03
Jazzowo dla Ukrainy
Koncert charytatywny organizuje Kościół Akademicki Panien Dominikanek w Piotrkowie. Zgromadzeni będą mogli posłuchać jazzowych brzmień.
Odkrywamy znane i nieznane - Kościół św. Floriana w Sulejowie
Kościół św. Floriana w Sulejowie to nie tylko miejsce modlitwy, ale też ciekawy punkt na turystycznej mapie regionu. Ze względu na architekturę i położenie jest odwiedzany zarówno przez turystów, jak i studentów historii sztuki. Jest też niemym świadkiem najnowszej historii tej okolicy. Do tego Sulejów jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania regionu i do wypoczynku.
Nietypowa droga krzyżowa w Kościele Akademickim Panien Dominikanek
Rockowa Droga Krzyżowa odbyła się w piątkowy wieczór w Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Wyjątkową oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnił zespół muzyczny Daj Spokój.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat