Artykuły do tagu: wiara

Piotrkowianka powiększyła grono dziewic konsekrowanych. To nauczycielka matematyki
34-letnia Anna z Piotrkowa dołączyła do grona dziewic konsekrowanych. Obrzęd odbył się 24 maja w kościele jezuitów w Łodzi. Jest ona pierwszą konsekrowaną dziewicą w 2024 roku.
63. Męski Różaniec przeszedł ulicami Piotrkowa 
1 czerwca 2024, zwyczajowo w pierwszą sobotę miesiąca, ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł Męski Różaniec. We wspólnej modlitwie wzięło udział ok. 50 mężczyzn.
Piotrkowski Męski Różaniec na początek czerwca
W sobotę 1 czerwca 2024 r. w Piotrkowie Trybunalskim po raz 63 odbędzie się Męski Różaniec ulicami miasta. Organizatorzy w szczególny sposób zachęcają do rodzinnego i międzypokoleniowego udziału w wydarzeniu.
Boże Ciało w Piotrkowie. Procesje ulicami miasta
Tysiące wiernych w całym Piotrkowie wyszło w czwartek na ulice miasta, aby uczcić Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało to jedyny dzień w roku, w którym Chrystus pod postacią eucharystyczną wychodzi z kościoła na ulice miast i wsi.
Chrześcijańskie Spotkania Młodych przed nami
30 maja 2024 roku Moszczenica stanie się centrum wyjątkowego wydarzenia - "Chrześcijańskich Spotkań Młodych". Organizowane przez gminę Moszczenica, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Parafię Podwyższenia Świętego Krzyża oraz Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Moszczenica, spotkania mają na celu propagowanie wartości humanistycznych i chrześcijańskich wśród młodych ludzi.
I Komunia Święta w piotrkowskich parafiach
Maj to miesiąc, w którym tradycyjnie w kościołach odbywają się I Komunie Święte. Także w piotrkowskich parafiach dzieci przystąpiły już do tego sakramentu lub zrobią to w najbliższych dniach.
Ponad 60 uczestników majowego Męskiego Publicznego Różańca
Ulicami Piotrkowa Trybunalskiego w sobotę przeszedł Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu, które odbyło się po raz 62, udział wzięło ponad 60 mężczyzn.
Wielka Sobota prawosławnych i wiernych innych obrządków wschodnich
Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich obchodzą 4 maja uroczystość Wielkiej Soboty. Rano odprawiane były liturgie. Wierni odwiedzają symboliczne Groby Pańskie, duchowni święcą pokarmy, również dojeżdżając do miejscowości, gdzie nie ma cerkwi.
Triduum Maryjne odbędzie się w Piotrkowie
W dniach 25-27 kwietnia, czyli od czwartku do soboty, ojcowie Bernardyni z klasztoru w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają wszystkich na spotkania rekolekcyjne w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej.
61. Męski Publiczny Różaniec przeszedł ulicami Piotrkowa
W sobotę (06.04) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego już po raz 61. przeszedł Męski Publiczny Różaniec. We wspólnej modlitwie wzięło udział około 60 mężczyzn.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat