Piotrkowska grupa Męskiego Różańca przeszła w sobotę w modlitwie ulicami miasta już po raz 65. Wzięło udział 45 uczestników.
Już po raz 65. ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie Męski Publiczny Różaniec. Wydarzenie odbędzie się w pierwszą sobotę sierpnia (03.08).
Jeśli nie chcesz stracić grobu bliskiej osoby musisz co dwadzieścia lat uiszczać odpowiednią opłatę za utrzymanie miejsca pochówku. Piotrkowski cmentarz rzymskokatolicki należy do Kurii Archidiecezji Łódzkiej i to właśnie ona pobiera od zainteresowanych prolongatę za grób. Jest tylko jeden problem – wpłatę musisz dokonać osobiście w kancelarii cmentarza, najlepiej gotówką (a przypomnijmy, że to kwota rzędu 2500 zł), ewentualnie osobiście kartą. Wpłata przelewem lub blikiem nie wchodzi w grę.
Wyruszyła 155. Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Z piotrkowskiej Fary w kierunku Częstochowy wyruszyli pątnicy podzieleni na 3 grupy.
34-letnia Anna z Piotrkowa dołączyła do grona dziewic konsekrowanych. Obrzęd odbył się 24 maja w kościele jezuitów w Łodzi. Jest ona pierwszą konsekrowaną dziewicą w 2024 roku.
W sobotę 1 czerwca 2024 r. w Piotrkowie Trybunalskim po raz 63 odbędzie się Męski Różaniec ulicami miasta. Organizatorzy w szczególny sposób zachęcają do rodzinnego i międzypokoleniowego udziału w wydarzeniu.
Tysiące wiernych w całym Piotrkowie wyszło w czwartek na ulice miasta, aby uczcić Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało to jedyny dzień w roku, w którym Chrystus pod postacią eucharystyczną wychodzi z kościoła na ulice miast i wsi.
Maj to miesiąc, w którym tradycyjnie w kościołach odbywają się I Komunie Święte. Także w piotrkowskich parafiach dzieci przystąpiły już do tego sakramentu lub zrobią to w najbliższych dniach.
Ulicami Piotrkowa Trybunalskiego w sobotę przeszedł Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu, które odbyło się po raz 62, udział wzięło ponad 60 mężczyzn.
Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich obchodzą 4 maja uroczystość Wielkiej Soboty. Rano odprawiane były liturgie. Wierni odwiedzają symboliczne Groby Pańskie, duchowni święcą pokarmy, również dojeżdżając do miejscowości, gdzie nie ma cerkwi.