Advertisement

Artykuły do tagu: Religia

Przychodzi ksiądz po kolędzie... Kapłani wyruszyli do swoich parafian
W Piotrkowie księża znów ruszyli z wizytami duszpasterskimi. Kolęda od lat wzbudza bardzo wiele emocji, a my sprawdziliśmy, jak one wyglądają z perspektywy duchownego. Dlaczego będąc księdzem warto lubić psy, kiedy trzeba poczekać jak skoczy Kubacki, co czuje kapłan, gdy w drzwiach słyszy „nie” i jak to naprawdę jest z tą kolędową ofiarą?
Różaniec piotrkowskich mężczyzn w pierwszą sobotę 2023 r.
Pierwsze soboty miesiąca to dla katolików ważne daty w kalendarzu. W sobotę, 7 stycznia 2023 r. ulicami Piotrkowa Trybunalskiego już po raz 46. przeszedł Męski Publiczny Różaniec.
Prawosławni świętują Boże Narodzenie. Nabożeństwa w piotrkowskiej cerkwi [zdjęcia]
W kościele prawosławnym Boże Narodzenie jest obchodzone 7 stycznia. Wierni tego kościoła świętują przyjście Chrystusa na świat także w piotrkowskiej cerkwi.
Orszak Trzech Króli w Piotrkowie. Barwne widowisko na Starówce
Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzili barwny korowód ulicami Piotrkowa. Trzej królowie wyruszyli na koniach, aby pokłonić się dzieciątku Jezus. W wydarzeniu licznie udział wzięli mieszkańcy Piotrkowa i regionu.
Piotrkowski Męski Publiczny Różaniec po raz 44
W sobotę (5 listopada) już po raz 44 ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł Męski Publiczny Różaniec. Piotrkowska inicjatywa należy do ścisłej czołówki najstarszych i nieprzerwanie funkcjonujących Męskich Publicznych Różańców w kraju.
Męski Różaniec znów w Piotrkowie
Pierwsza sobota listopada (05.11.2022) to okazja, by dołączyć do modlitewnego spotkania w ramach Męskiego Publicznego Różańca. To już 44. edycja wydarzenia, a tym razem jego uczestnicy zgromadzą się m.in. z myślą o swoich bliskich zmarłych.
Różaniec ulicami miasta
Piotrkowianie tłumnie wzięli udział w ulicznym różańcu, który w niedzielę (23.10) odbył się w naszym mieście.
Za nami 42. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie
W sobotę (03.09.2022) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego już po raz 42 przeszedł Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział ok. 50 mężczyzn. Jak co miesiąc piotrkowianie spotkali się o godz. 10:00 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Wspólną modlitwę rozpoczęto od odczytania fragmentu Pisma Świętego oraz modlitwy do św. Michała Archanioła.
Piotrkowski Męski Różaniec w święto Przemienienia Pańskiego
W sobotę (06.08.2022) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego po raz 41. przeszedł Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział czterdziestu mężczyzn. Obficie padający deszcz nie zniechęcił piotrkowian do modlitwy na ulicach miasta.
Radosna, uroczysta i pełna wspomnień była eucharystia z okazji jubileuszu 60-lecia kapłaństwa księdza kanonika Remigiusza Wysockiego. Znany ze swojej działalności ewangelizacyjnej kapłan, wyraził wdzięczność wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w tym ważnym dla niego dniu. Pokazał też swoją dobrą formę, dobry humor i bardzo dobry głos!
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat