Artykuły do tagu: Łódź

Zarząd Województwa Łódzkiego z absolutorium
Sytuacja była nietypowa, bowiem radni sejmiku głosowali nad wotum zaufania i absolutorium dla poprzedniego zarządu, którym kierował Grzegorz Schreiber (PIS). Tymczasem od 10 dni władzę w województwie sprawuje nowa koalicja KO-TD-Lewica. A zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej nieudzielenie wotum zaufania byłoby jednoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie obecnego zarządu. W efekcie prawie wszyscy byli za.
Joanna Skrzydlewska marszałkiem województwa łódzkiego. Wicemarszałkiem Piotr Wojtysiak, Artur Ostrowski w zarządzie
Joanna Skrzydlewska z Koalicji Obywatelskiej marszałkiem województwa łódzkiego, a Piotr Wojtysiak z Trzeciej Drogi PSL został wicemarszałkiem. Tak zdecydowali radni Sejmiku podczas czwartej odsłony I sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego, która odbyła się we wtorek, 11 czerwca. Z kolei członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego został były piotrkowski poseł Artur Ostrowski.
Sezon letnich czarterów na łódzkim lotnisku
Na łódzkim lotnisku trwa sezon letnich czarterów. W tym roku na wakacje z Łodzi można polecieć do Turcji, Tunezji, Bułgarii i na trzy greckie wyspy Kretę, Rodos i Zakynthos.
Piotrkowianka powiększyła grono dziewic konsekrowanych. To nauczycielka matematyki
34-letnia Anna z Piotrkowa dołączyła do grona dziewic konsekrowanych. Obrzęd odbył się 24 maja w kościele jezuitów w Łodzi. Jest ona pierwszą konsekrowaną dziewicą w 2024 roku.
Łódź pozostawiona na środku drogi - awaria czy celowe działanie? Nietypowe zdarzenie na drodze między Lubiaszowem a Goleszami w gminie Wolbórz
Uwagę przykuwa nietypowy widok na jednej z dróg w gminie Wolbórz – łódź z przyczepą porzucona na środku drogi. Choć sytuacja może wydawać się kuriozalna, stwarza ona szereg problemów, zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak i przepisów ruchu drogowego.
30 lat Społecznej Akademii Nauk!
24 kwietnia, w Społecznej Akademii Nauk odbyła się uroczystą gala z okazji 30-lecia uczelni. Zaproszeni goście mogli cieszyć się bogatym programem obejmującym przemówienia, wręczenia nagród, a także wyjątkowe występy artystyczne.
Łódzka KAS znalazła w przesyłce ponad 45 tys. zł
Prawie 46 tysięcy złotych w przesyłce znalazła Krajowa Administracja Skarbowa w Łodzi. Paczkę wykrył wyszkolony labrador Ares podczas kontroli w jednej w firm kurierskich na terenie powiatu piotrkowskiego.
Wysyłał paczki z nielegalnym tytoniem. Usłyszał zarzuty
Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który wysyłał paczki z nielegalnym tytoniem. U zatrzymanego znaleziono 543 kg tytoniu, 1990 paczek papierosów i 100 l alkoholu nieznanego pochodzenia.
Zderzenie na krajowej
Kolejne groźnie zdarzenie na drogach naszego regionu. Tym razem do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na krajowej dwunastce na wysokości miejscowości Kafar.
Nowa wojewoda województwa łódzkiego
Dorota Ryl została nową wojewodą województwa łódzkiego. Dotychczas była radną sejmiku województwa łódzkiego. Na stanowisko wojewody po 8 latach na to stanowisko powraca kobieta – przedstawicielka Platformy Obywatelskiej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat