Artykuły do tagu: WOPR

Niebezpiecznie na wodach Zalewu Sulejowskiego
Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mieli w ostatnich dniach sporo pracy. Interweniowali między innymi przy wypadku, w którym sternik skutera wodnego, płynąc razem z dzieckiem, uderzył w jacht z czteroosobową załogą. Dziecko oraz kobieta znajdująca się na pokładzie jachtu zostali ranni. WOPR wspierał też policję w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny.
Śledczy wyjaśniają przyczyny wypadku
Nadal nie wiadomo jaka była przyczyna wypadku, do którego doszło 13 sierpnia na Zalewie Sulejowskim. Doszło wtedy do zderzenia skutera wodnego z motorówką. Dwie 15-latki, mimo udzielonej pomocy, zmarły dwa dni później w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.
Tragiczny finał poszukiwań na Zalewie Sulejowskim
59-letni mężczyzna utonął w Zalewie Sulejowskim. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Tresta w powiecie tomaszowskim.
Odszedł zasłużony ratownik
W czwartkowy poranek (17.08) odszedł pies ratowniczy Foster, który był członkiem Rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim. W trakcie swojej czteroletniej służby Foster uratował życie trzem osobom.
Wypadek na Zalewie Sulejowskim
W niedzielę (13.08) na Zalewie Sulejowskim w okolicach miejscowości Tresta miał miejsce wypadek na wodzie z udziałem skutera i łodzi motorowej. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie nastolatki, które trafiły do szpitala, dzięki Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.
Bezpieczne wakacje z WOPR - zapraszamy na piknik
Na wyjątkowy piknik połączony z przesłaniem bezpieczeństwa zaprasza piotrkowski rejonowy oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Impreza odbędzie się w sobotę nad zalewem w Cieszanowicach.
Nad Zalewem Sulejowskim pojawią się patrole
W Barkowicach Mokrych podpisano porozumienie, na mocy którego nad Zalewem Sulejowskim pojawią się ponadnormatywne patrole policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Zgłębiali tajniki pracy w służbach mundurowych
Festiwal służb mundurowych zorganizowano we wtorek w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. W obiekcie przy ul. Słowackiego można było spotkać policjantów, żołnierzy, przedstawicieli więziennictwa, zawodów medycznych, a także lokalne placówki oświatowe, które zajmują się edukacją w zakresie dalszej pracy lub współpracy z tzw. mundurówką.
Czworonożny ratownik wspiera pracę ratowników piotrkowskiego WOPR
Foster ma 7 lat. To nowofunland. Rasa ta zaliczana jest do grupy molosów w typie górskim i została wyhodowana na Nowej Fundlandii w Kanadzie, stąd jej nazwa. Początkowo użytkowana była przez rybaków jako pies pociągowy. Współcześnie często są to psy ratownicze. Potocznie nazywane są wodołazami.
WOPR ma nowy zarząd. Odznaczenia dla zasłużonych
W miniony weekend w piotrkowskiej filii UJK odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas spotkania podsumowano pracę dotychczasowych władz i działalność rejonowego WOPR. Wybrano również nowe władze na najbliższą kadencję.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat