Artykuły do tagu: Woda

Kwitnie woda w Bugaju. Czy to groźne dla ludzi?
"Kożuch" na wodach Bugaju niepokoi mieszkańców wypoczywających na terenie jeziora, nieprzyjemna dla wzroku i węchu zielona warstwa może dryfować po całym terenie zbiornika wodnego. Jak dowiedzieliśmy się w Polskim Związku Wędkarskim, są to osady z dna jeziora, mogą przeszkadzać nie tylko miłośnikom wędkowania.
Dobra Woda zyska nowy … asfalt
Budowę nowej jezdni na odcinku o długości 1,8 kilometra, wykonanie kanalizacji deszczowej, obustronnych poboczy oraz zjazdów do posesji zakłada projekt inwestycji, które na przełomie września i października ma rozpocząć się w Sulejowie. Wykonawca czeka tylko na zezwolenie z piotrkowskiego starostwa.
Woda w regionie nie nadaje się do spożycia
Bakterie grupy coli wykryto w w wodzie z wodociągu publicznego Trzepnica, gmina Łęki Szlacheckie. Sanepid wydał ostrzeżenie - woda nie nadaje się do spożycia.
Sprawdzamy, jak piotrkowianie spędzają weekend. Mieszkańcy Piotrkowa spędzają sobotę nad wodą. Tłumy na kąpielisku Słoneczko. Jaka pogoda w sobotę i w niedzielę?
Wielu mieszkańców naszego regionu spędza sobotę na popularnym kąpielisku Słoneczko. Piotrkowianie korzystając z pięknej pogody, licznie przybyli na teren kąpieliska, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i schłodzić się w jeziorze Bugaj.
Woda na Słoneczku nadaje się do kąpieli
Piotrkowski sanepid przeprowadził badanie kolejnej próbki wody pobranej z kąpieliska Słoneczko. Według wydanej 28 czerwca oceny woda jest przydatna do kąpieli.
Wodna konferencja w Piotrkowie
Wydarzenie skierowane do lokalnych samorządowców miało na celu przybliżenie tematów związanych z retencją wodną oraz pozyskiwaniem funduszy na ekoprojekty. Green Week jest coroczną akcją organizowaną przez Komisję Europejską. Warsztaty odbywają się w całej Europie. W piotrkowskiej Mediatece 800-lecia pod patronatem prezydenta Juliusza Wiernickiego, Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii, placówka Polskiej Akademii Nauk powstała pod auspicjami UNESCO oraz firma PHENO HORIZON (OLP Sp. z o.o.) zorganizowały w środę (26.06.2024) cykl prelekcji.
Sanepid zbadał wodę. Czy można kąpać się w Słoneczku?
To nie są dobre wiadomości tuż przed rozpoczynającymi się wakacjami. W środę piotrkowski sanepid wydał komunikat dotyczący jakości wody w kąpielisku Słoneczko. Okazało się, że woda nie nadaje się do kąpieli.
Nurkowie przeczesywali jezioro Bugaj. Akcja poszukiwawcza strażaków w Piotrkowie [Aktualizacja]
Nurkowie oraz łódź ze specjalistycznym sprzętem przeszukiwała w czwartkowy wieczór piotrkowskie jezioro Bugaj. Według naszych informacji, służby zostały powiadomione o pozostawionym przy brzegu rowerze i odzieży.
27.04.2024 06:49
Uwaga! Nie będzie wody
Przedstawiciele przedsiębiorstwa Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja poinformowali, że w związku z pracami modernizacyjnymi na stacji uzdatniania wody "Szczekanica", w nocy z poniedziałku na wtorek (29-30.04.2024) część mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego pozostanie bez wody.
28.04.2024 09:02
Tu będzie pięknie!
Podczas, gdy większość z nas szykuje się do majówki i zastanawia, jak spędzić ten zbliżający się długi weekend, to w regionie jest takie miejsce, gdzie już trwają przygotowania do sezonu letniego. Mowa o Czarnocinie, bo właśnie w tej miejscowości trwają prace przy zbiorniku wodnym. Ma tu powstać miejsce rekreacji dla całych rodzin.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat