Advertisement

Artykuły do tagu: Rocznica

Co się zmieniło od 1 czerwca 1992 roku
Trzy lata po zmianie ustroju, dwanaście przed wejściem Polski do Unii Europejskiej i siedem przed utratą przez Piotrków statusu miasta wojewódzkiego – pierwszego czerwca 1992 roku wystartowała ogólnomiejska rozgłośnia radiowa. Nazywała się Radio Piotrków.
Piotrkowianin, który zdobywał Monte Cassino
18 maja 1944 roku wojska alianckie zdobyły wzgórze Monte Cassino. Duży udział w zdobyciu niemieckiej fortecy mieli Polacy. Byli tam także piotrkowianie. W kolejną rocznicę zwycięskiej bitwy opowiadamy historię jednego z nich.
Świętowano także w Wolborzu
Władze miasta i gminy, przedstawiciele organizacji i szkół, druhowie OSP oraz mieszkańcy gminy Wolbórz świętowali w środę 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
232. rocznica uchwalenia Konstytucji w Piotrkowie [ZDJĘCIA]
Kilkaset osób wzięło udział w piotrkowskich uroczystościach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych obchodów.
W Moszczenicy uczczono 83. rocznicę zbrodni katyńskiej
W gminie Moszczenica z okazji 83. rocznicy zbrodni katyńskiej uczczono pamięć ofiar. Uroczystość miała miejsce przed pamiątkową tablicą, znajdującą się na budynku Szkoły Podstawowej w Moszczenicy.
Marsz pamięci św. Jana Pawła II w Piotrkowie
Kilkaset osób, mimo niesprzyjającej pogody, uczestniczyło w marszu pamięci św. Jana Pawła II w Piotrkowie. Wydarzenie zostało zorganizowane w niedzielę (2 kwietnia), czyli w 18. rocznicę śmierci Karola Wojtyły.
To jedna z najważniejszych rocznic
Losy wielu sulejowskich rodzin mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby 11 lutego 1941 r. hitlerowcy nie aresztowali prawie 70 osób w placówce Związku Walki Zbrojnej w Sulejowie. Wszyscy niestety zginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych. W rocznicę tych tragicznych wydarzeń tradycyjnie sulejowianie oddali im hołd.
Świętowali żelazne i złote jubileusze
Cztery pary z Piotrkowa Trybunalskiego świętowały w ostatnim czasie jubileusze małżeńskie. Uroczystość "Żelaznych" i "Złotych" Godów odbyła się w piotrkowskim Urzędzie Stanu Cywilnego.
79 lat od niemieckiej zbrodni na Polakach
12 lutego przypada 79. rocznica niemieckiej egzekucji na Polakach w Piotrkowie. Dokonano jej w rejonie nasypu kolejowego przy ul. Budki.
Lewica pamięta o wyzwoleniu Piotrkowa
18 stycznia rankiem piotrkowianie obudzili się w wolnym od hitlerowców mieście, a ta data uznawana jest za wyzwolenie Piotrkowa. Co roku, w rocznicę wyparcia z miasta wojsk hitlerowskich, pamięć bohaterów walk o wolność wspomina piotrkowska Lewica.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat