Artykuły do tagu: Obchody

Obchody Święta Trzeciego Maja w Piotrkowie Trybunalskim
Dziś w Piotrkowie odbyły się uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja. Na ul. Słowackiego, Pod tablicą upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja zebrani goście składali wieńce. Na uroczystościach hołd twórcom Konstytucji 3 Maja oddali m.in. ustępujący prezydent Krzysztof Chojniak oraz prezydent elekt Juliusz Wiernicki. Zgromadzeni goście mogli podziwiać przemarsz Strzelców oraz pocztów sztandarowych.
Święto Konstytucji 3 Maja - co będzie się działo w Piotrkowie?
Z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski Władze Piotrkowa Trybunalskiego zapraszają na uroczyste obchody uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w intencji ojczyzny (Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej) o godzinie 10:00.
Moc emocji i wzruszeń na 40-lecie
Nowa Szkoła Podstawowa w Łękach Szlacheckich ma już 40 lat. W związku z tym jubileuszem zorganizowano specjalne obchody, w czasie których nie zabrakło artystycznych występów uczniów, odwiedzin absolwentów, ale też wzruszeń i emocji.
Andrzejkowe wróżby u seniorów
„Andrzejkowe tradycje według seniorów" - pod taką nazwą w andrzejkowy wieczór odbyła się impreza w Ośrodku Działań Artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury.
Święto Niepodległości w wyjątkowej scenerii [ZDJĘCIA]
Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości władze Piotrkowa postanowiły nieco zmienić coroczny schemat. W tym roku uroczystości zorganizowano po zmroku, a całość zwieńczył Marsz Niepodległości.
Odśpiewali hymn dla Niepodległej
"Szkoła do hymnu" - pod takim hasłem odbyła się ogólnopolska akcja w placówkach edukacyjnych. Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się o godz. 11:11, aby wspólnie odśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". W to wydarzenie włączyła się także Szkoła Podstawowa nr 10 w Piotrkowie.
Sulejów zaprasza na obchody
Na uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszają także samorządowcy w Sulejowie. Będzie część oficjalna, ale nie zabraknie również artystycznych prezentacji.
W Piotrkowie świętujemy po południu
Ten weekend upłynie w całej Polsce pod znakiem obchodów związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. W tym roku wiele działo się będzie także w Piotrkowie. Sprawdźcie program uroczystości.
MZK na Święto Niepodległości
11 listopada zaplanowano w Piotrkowie obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku uroczystości odbędą się po południu, a to w godzinach 16:00-20:00 spowoduje wyłączenie części ulic.
Niepodległościowe obchody także w Moszczenicy
Już w najbliższą sobotę w całym kraju obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Obchody z tym związane zaplanowano w różnych częściach kraju. Świętować będą także mieszkańcy gminy Moszczenica.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat