Artykuły do tagu: Muzeum

Za nami kolejny koncert z cyklu LIII Dni Muzyki Kameralnej, w minioną niedzielę na scenie w piotrkowskim Muzeum wystąpił zespół Impressja.
Koncert
Pierwszy koncert w ramach LIII edycji Dni Muzyki Kameralnej odbył się w piotrkowskim Zamku Królewskim. Daniel Mieczkowski i Rafał Mokrzycki zabrali publiczność w świat dźwięków fletu poprzecznego i fortepianu w koncercie zatytułowanym "Barwy Fletu".
Przed nami Dni Muzyki Kameralnej
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na cykl koncertów organizowanych w ramach LIII DNI MUZYKI KAMERALNEJ. Pierwszy koncert już 14 kwietnia (niedziela) w siedzibie Muzeum – dawnym zamku królewskim – Plac Zamkowy 4, 97-300 Piotrków Trybunalski.
Baśń o rozprzańskim trzewiczku
Dnia 17 marca miało miejsce bardzo ważne dla społeczności Rozprzy wydarzenie. Finał projektu „ Baśń o rozprzańskim trzewiczku – historycznie, muzycznie i teatralnie, sponsorowanego przez Fundację Orlen. A organizatorem tego wydarzenia był Robert Kabziński - założyciel Muzeum Ziemi Rozprzańskiej.
Poznali rycerskie zwyczaje
Dzieci i młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego korzystają z atrakcji, przygotowanych specjalnie na ferie zimowe. W miniony weekend odbyło się rodzinne zwiedzanie Muzeum, które cieszyło się sporym zainteresowaniem.
31.01.2024 09:05
Ferie w Muzeum
Pierwsze grupy przedszkolaków i dzieci wzięły udział w muzealnych zajęciach feryjnych, jakie organizowane są na Zamku Królewskim w Piotrkowie. W ostatnim czasie pojawili się tam m.in. uczestnicy półkolonii w Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej "Bartek".
Ważna zmiana w Muzeum. Placówka ma nowego dyrektora
Marta Walak nie jest już dyrektorem Muzeum w Piotrkowie. W jej miejsce prezydent Krzysztof Chojniak nominował na p.o. dyrektora Anitę Wojtalę-Rudnicką, która obowiązki objęła 17 stycznia.
Alchemik, średniowieczne degustacje i wiele innych
Tuż przed sylwestrem w Piotrkowie zorganizowano wyjątkowe wydarzenie. Było to spotkanie z Bractwem Rycerskim Ziemi Sieradzkiej, które połączone zostało z promocją publikacji historycznej.
Ostatnie spotkanie w Muzeum
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkanie z historią. W piątek (29.12.2023) muzealnicy we współpracy z Bractwem Rycerskim Ziemi Sieradzkiej zorganizują wydarzenie połączone z promocją publikacji poświęconej historycznej Ziemi Sieradzkiej, w obrębie której przed laty znajdował się Piotrków. Będzie to ostatnie w 2023 roku spotkanie w piotrkowskim Muzeum.
Jazz Scena Zamek w Muzeum
Już po raz trzydziesty fani muzyki Jazzowej spotkali się w salach Zamku Królewskiego w Piotrkowie. Tym razem licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu utytułowanego pianisty jazzowego, kompozytora i aranżera Macieja Tubisa.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat