Advertisement

Artykuły do tagu: Bugaj

Wyczekiwana inwestycja gotowa
Rowerzyści mogą już pojechać nową ścieżką od ul. Roślinnej do ul. Rusałki wokół zbiornika Bugaj. Inwestycja powstała w ramach budżetu obywatelskiego i ostatecznie kosztowała ok. 1,35 mln złotych.
19.09.2023 09:01
Drugi etap na finiszu
Koniec budowy ścieżki rowerowej oraz chodnika wokół zbiornika Bugaj coraz bliżej. Mowa o II etapie tej inwestycji. Na odcinku pomiędzy ulicami Rośliną i Rusałki ułożono już kostkę betonową wraz z obrzeżami oraz ustawiono oświetlenie.
Na Bugaju powstaną pomosty?
Czy na zbiorniku Bugaj powstaną pomosty dla mieszkańców i wędkarzy, a dodatkowo przystań do wodowania łódek - taki projekt ma szansę na realizację w ramach budżetu obywatelskiego w Piotrkowie. We wtorek do głosowania na niego zachęcali pomysłodawcy inicjatywy.
Poważny pożar w okolicach Bugaja
Z odległości nawet kilkunastu kilometrów widoczne były kłęby dymu, które unosiły się nad Piotrkowem. Płonął budynek w okolicach ronda Bugaj, nieopodal ulicy Gipsowej. Na miejscu pracowali strażacy i inne służby. Część miasta pozbawiona była czasowo energii elektrycznej.
Powstaje ścieżka rowerowa wokół jeziora Bugaj
Trwa budowa ścieżki rowerowej oraz chodnika wokół zbiornika Bugaj. Drugi odcinek powstaje pomiędzy ulicami Rośliną oraz Rusałki.
01.08.2023 17:44
Czy  Bugaj musi umrzeć?
Starsi piotrkowianie pamiętają jeszcze pływające po Bugaju kajaki i łódki z żaglem. W świetle dostępnych informacji z przeszłości i pytanych o zdanie w tej kwestii hydrologów, jezioro jest skazane na powolną zagładę.
Na „Słoneczku” bez zmian
„Słoneczko” wciąż zamknięte. Sanepid nie dopuścił piotrkowskiego kąpieliska do użytku po kolejnych laboratoryjnych badaniach wody.
Mężczyzna utopił się w jeziorze Bugaj
Ciało mężczyzny zostało wyłowione w niedziele wieczorem z jeziora Bugaj w Piotrkowie. W akcji brali udział strażacy z piotrkowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
Co dalej ze ścieżką rowerową przy Bugaju?
Po latach oczekiwania doczekamy się budowy drugiego etapu ścieżki rowerowej wokół zbiornika Bugaj. Po wielu perypetiach urzędnikom udało się wyłonić wykonawcę inwestycji, a ścieżka rowerowa powinna być gotowa jeszcze w tym roku.
Pułapka? Kto zawiesił żyłkę na ścieżce przy Bugaju?
Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w bliskiej okolicy jeziora Bugaj w Piotrkowie. Ktoś rozwiesił napiętą żyłkę wędkarską nad ścieżką wiodącą tuż przy zbiorniku. Choć to wydeptana w ziemi droga to poruszają się tamtędy zarówno piesi, jak i rowerzyści. Nieodpowiedzialne zachowanie mogło spowodować uszczerbek na zdrowiu, a nawet przyczynić się do czyjejś śmierci.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat