Advertisement

Artykuły do tagu: Urząd Miasta

Awaria ważnego systemu! Jeden z referatów wstrzymał obsługę
W Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim niemożliwe jest obecnie załatwianie spraw związanych z rejestracją pojazdów. Urzędnicy tłumaczą to awarią systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPiK. Referat Komunikacji wstrzymał w związku z tym obsługę interesantów do odwołania.
Czy w Piotrkowie istnieje problem z oświetleniem ulic?
Twierdząco na to pytanie odpowiadają przedstawiciele piotrkowskiej grupy referendalnej, którzy w poniedziałek (27.11) w imieniu mieszkańców Piotrkowa złożyli petycję do prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Dotyczy ona problemu włączania miejskiego oświetlenia w godzinach, kiedy zapada zmrok.
22.11.2023 09:44
Urząd czasowo nieczynny
Mamy ważną informację dla wszystkich, którzy planują załatwiać dzisiaj (22.11.2023) swoje sprawy w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Magistrat przez 1,5 godziny wstrzyma obsługę petentów.
Chcą częściowo darmowego parkowania na terenie miasta
We wtorkowe popołudnie (14.11) grupa Referendum Piotrków Trybunalski 2023 zorganizowała konferencję, podczas której poinformowała o swojej nowej inicjatywie. Jej przedstawiciele chcą wprowadzenia 60 minut bezpłatnego parkowania na terenie Piotrkowa.
Produkcja wciąż trwa. Mieszkańcy apelują do prezydenta
Mieszkańcy ulicy Wroniej w Piotrkowie Trybunalskim wciąż starają się o pomoc w rozwiązaniu konfliktu z właścicielem betoniarni, który według nich nielegalnie prowadzi produkcję w pobliżu ich bloków. Podkreślają, że jego działalność uniemożliwia im spokojne życie. We wtorek (10.10.2023) zorganizowali w tej sprawie pikietę pod Urzędem Miasta.
Miejskie dotacje dla stowarzyszeń kulturalnych z Piotrkowa
W tym roku na wsparcie inicjatyw kulturalnych piotrkowskich stowarzyszeń przeznaczono z kasy miejskiej 119 tysięcy złotych, czyli o 48 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Na jakie pomysły organizacji pozarządowych rozdysponował pieniądze Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego?
Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy po remoncie otworzy się na osoby ze szczególnymi potrzebami
Trwają prace budowlane związane z utworzenie dostępnego Biura Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miasta i Gminy w Rozprzy. Ich celem jest przebudowa części pomieszczeń biurowych na parterze budynku z myślą o osobach z niepełnosprawnościami.
Od miasta na remont sakralnych zabytków
200 tysięcy złotych z budżetu miasta przeznaczonych zostanie na remonty w siedmiu zabytkowych kościołach na terenie Piotrkowa. Pieniądze wspomogą prace konserwatorskie m.in. figury św. Antoniego na terenie klasztoru oo. Bernardynów czy ołtarza bocznego w kościele oo. Jezuitów.
Przetarg na fotowoltaikę i pompy ciepła
Urząd Miasta w Piotrkowie ogłosił przetarg na budowę instalacji OZE u mieszkańców. Piotrkowianie, objęci programem, otrzymają dofinansowanie do 85% kosztów kwalifikowanych montażu paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych czy kotłów na biomasę.
Brakuje wody w parkowym stawie
Od kilku tygodni w stawie w parku ks. J. Poniatowskiego w Piotrkowie zostało bardzo mało wody. To jednak nie wynik żadnej awarii, a zaplanowane prace związane z remontem tutejszych skarp.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat