Artykuły do tagu: Mieszkania

Ruszył nabór wniosków na mieszkania w ramach SIM w Tomaszowie Mazowieckim
Nowe mieszkania powstaną przy ul. Chopina. W pierwszym etapie będzie ich 150 – jedno, dwu i trzypokojowych. Będą one miały od 29m2 do 64m2. Bloki będą posiadały windę oraz podziemne garaże, ogrzewanie gazowe, parkingi zewnętrzne, nie zabraknie placu zabaw.
Miasto planuje nowe mieszkania na Podzamczu
Będą nowe mieszkania na Starówce w Piotrkowie? Do takiej inwestycji szykuje się Urząd Miasta oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
Będą nowe kamienice na Podzamczu
Dwie nowe kamienice mają zostać wybudowane na Podzamczu w Piotrkowie Trybunalskim. Taką informację w swoich mediach społecznościowych przekazał prezydent Krzysztof Chojniak. W budynkach oprócz mieszkań, ma się też znaleźć miejsce na lokale użytkowe.
Kredyty napędzają rynek mieszkaniowy
Sytuacja gospodarcza Polski pozwala na optymizm w odniesieniu do rynku mieszkaniowego, choć działania nastawione na szybkie odrobienie strat poniesionych przez deweloperów m.in. w wyniku pandemii, mogą doprowadzić do wzrostu cen mieszkań. W stabilizacji rynku może pomóc rządowy program dopłat do kredytów „Bezpieczny Kredyt 2%”.
Konferencja PAP: rynek sprzedaży i najmu mieszkań wzajemnie się uzupełniają
Rynek najmu nie stanowi konkurencji dla rynku sprzedaży mieszkań, ale jest z nim komplementarny. Oba te segmenty pozwalają na zaspokojenie podstawowej potrzeby człowieka, jaką jest posiadanie własnego lokum - podkreślali uczestnicy debaty podczas konferencji Polskiej Agencji Prasowej „Rynek mieszkaniowy wobec wyzwań gospodarczych”.
O ile zdrożały mieszkania w Piotrkowie?
Za 1 metr kwadratowy mieszkania w Piotrkowie trzeba zapłacić o 8,52 % więcej niż 12 miesięcy temu. Tak wynika z analizy specjalistów portalu rankomat.pl.
Lokale socjalne, warunki nieludzkie?
Zamarzająca woda w punkcie pobierania, zewnętrzne toalety w fatalnym stanie, mało miejsca do składowania opału – z takimi problemami mierzą się lokatorzy budynku przy ul. Przemysłowej 35A w Piotrkowie. Jak mówią, sytuacja jest trudna, szczególnie kiedy zaatakuje zima.
Duże podwyżki. Pierwsze decyzje trafiają do piotrkowian
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia ukazała się informacja o zatwierdzeniu przez URE nowej taryfy ciepła dla mieszkańców Piotrkowa. Oznacza ona bardzo wysokie podwyżki, a w spółdzielniach i wspólnotach zaczęło się wielkie liczenie. Ile konkretnie zapłacą mieszkańcy?
Pułapka „szklanych domów”? Kłopoty z Osiedlem Życzliwa w Piotrkowie
Miało być piękne życie na nowoczesnym osiedlu w otoczeniu natury. Zamiast tego są nerwy, dramaty, horrendalne długi i bezsilny śmiech przez łzy. Do naszej redakcji zgłosiły się trzy rodziny, które powinny już mieszkać w swoich pięknych nowych domach na Osiedlu Życzliwa w Piotrkowie. Deweloper nie wywiązał się z umów, a oni zostali z ogromnymi kredytami i pytaniem: co dalej?
Ubiegasz się o mieszkanie od miasta? Sprawdź!
Urząd Miasta w Piotrkowie opublikował listy osób oczekujących na mieszkanie komunalne i socjalne. Do 4 listopada można wnosić zastrzeżenia, co do opublikowanych list.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat