Artykuły do tagu: budowa

Zamkną fragment ulicy Żwirki. Będzie rozbudowa kanalizacji
W najbliższy czwartek (20 czerwca) rozpoczyna się modernizacja kanalizacji sanitarnej w ulicy Żwirki w Piotrkowie. W celu przeprowadzenia prac konieczne jest zamknięcie dla ruchu fragmentu tej drogi.
Praca wre na placu budowy Castoramy ZDJĘCIA FILM
Na terenie budowy nowego parku handlowego położonego przy Al. Sikorskiego, przy autostradzie A1 widać już duże postępy prac. Budynek sklepu budowlanego Castorama nabiera ostatecznych kształtów. Modernizacją objęto również zniszczony odcinek nawierzchni Al. Sikorskiego od zjazdu z autostrady do ul. Dworskiej. Widać już zarys nowego ronda, prace przy przebudowie drogi mają zakończyć się pod koniec czerwca.
Przy
Zgodnie z planem przebiega przebudowa bieżni wokół kompleksu "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 12. Aktualne prace skupiają się na wykonywaniu pierwszych warstw podbudowy bieżni. Ułożony już został również nowy chodnik.
Powstaje ścieżka rowerowa między Piotrkowem a Przygłowem. Kiedy będzie gotowa?
Trwa budowa ścieżki rowerowej między Piotrkowem a Przygłowem. Nowa droga dla rowerzystów ma być gotowa jesienią tego roku.
Rozbudowa oczyszczalni ścieków rozpoczęta
Rozpoczyna się realizacja jednej z największych inwestycji w gminie Wola Krzysztoporska – rozbudowa oczyszczalni ścieków, która kosztować będzie niemal 18 mln zł. 9 maja 2024 r. podpisana została umowa z wykonawcą – firmą IBG Instalbud. Inwestycja dofinansowana została ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych kwotą 4,9 mln zł.
Castorama rośnie w oczach
Wraz z końcem 2023 roku rozpoczęły się prace budowlane przy Al. Sikorskiego w Piotrkowie (nieopodal A1). To właśnie w tym miejscu ma powstać park handlowy, nad którym jeszcze wiosną 2023 roku trwały prace projektowe. Jednym ze sklepów, z którego mieszkańcy z Piotrkowa i regionu będą mogli skorzystać, będzie Castorama.
Przebudowa ulicy Roosevelta. Niebawem rozpocznie się drugi etap
Za około dwa miesiące zakończą się prace związane z przebudową ulicy Roosevelta w Piotrkowie na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta. Z kolei na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się drugi etap modernizacji, tym razem na odcinku od ulicy Towarowej do Ronda Żołnierzy Wyklętych.
„Dotychczas bardzo wiele się na ten temat mówiło”. Co z budową S12?
Co z budową drogi ekspresowej S12 w naszym regionie? Na temat tej inwestycji mówił w Piotrkowie minister infrastruktury Dariusz Klimczak, podczas otwarcia Powiatowego Centrum Przesiadkowego.
Modrzewskiego przejdzie kompleksową przebudowę. ZDiUM ogłosił przetarg
Kolejny fragment ul. Modrzewskiego w Piotrkowie przejedzie kompleksową przebudowę. W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta trwa postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy, który wykona niezbędną dokumentację projektową odcinka od ul. Źródlanej do ul. Zamenhofa.
Jak stworzyć bezpieczne i higieniczne środowisko pracy na budowie?
Zapewnienie właściwych warunków sanitarnych na placach budowy jest niezbędne dla zachowania ogólnej higieny i komfortu pracy. W niniejszym artykule skupimy się na praktycznych aspektach utrzymania higieny na budowie, omówimy dostępne rozwiązania i ich wpływ na codzienną działalność w sektorze budowlanym. Szczegółowe spojrzenie na te kwestie pozwoli lepiej zrozumieć, jak zarządzanie tymi obszarami przyczynia się do poprawy warunków pracy oraz jakie korzyści niesie to dla całego projektu budowlanego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat