Praca wre na placu budowy Castoramy ZDJĘCIA FILM

Strefa FM Poniedziałek, 20 maja 202420
Na terenie budowy nowego parku handlowego położonego przy Al. Sikorskiego, przy autostradzie A1 widać już duże postępy prac. Budynek sklepu budowlanego Castorama nabiera ostatecznych kształtów. Modernizacją objęto również zniszczony odcinek nawierzchni Al. Sikorskiego od zjazdu z autostrady do ul. Dworskiej. Widać już zarys nowego ronda, prace przy przebudowie drogi mają zakończyć się pod koniec czerwca.

Ładuję galerię...

W marcu informowaliśmy o szybkim tempie budowy Castoramy.  Obecnie prace na placu budowy nie zwalniają tempa. Budynek francuskiego sklepu budowlanego z zewnątrz jest już prawie gotowy. Prowadzone są prace ziemne pod parking centrum handlowego. W pobliżu węzła Piotrków Trybunalski - Południe wylano fundament pod wielki pylon reklamowy. 

 

 

Równolegle do prac przy parku handlowym modernizowane są Al. Sikorskiego, działania na tym odcinku drogi planowo mają zakończyć się w drugiej połowie czerwca. Widać już zaś część nowego ronda. W ramach projektu powstaną również zatoki autobusowe. Prace drogowe realizuje wykonawca parku handlowego.

Z informacji, które ma w posiadaniu ZDiUM w Piotrkowie, wynika, że prace przy układzie komunikacyjnym zostaną zakończone w drugiej połowie czerwca. W ramach przebudowy na skrzyżowaniu Al. Sikorskiego i ul. Folwarcznej powstanie rondo. W tej chwili budowana jest kanalizacja deszczowa. Przy Al. Sikorskiego po dwóch stronach powstaną zatoki przystankowe. Dysponentem prac budowlanych przy porozumieniu z miastem jest wykonawca parku handlowego - mówił Karol Szokalski, dyrektor ZDiUM w Piotrkowie. 

Nowe rondo Al. Sikorskiego - ul. Folwarczna

Planowana inwestycja będzie obejmować market budowlany, market meblowy a także park handlowy. Planujemy także otwarcie obiektu typu drive. Całkowita powierzchni zabudowy wszystkich planowanych obiektów wynosi łącznie ok. 26000m2czytamy na stronie Rank Progress S.A., realizatora projektu parku handlowego.

Wizualizacja parku handlowego fot.: materiały spółki Rank Progress S.A


Zainteresował temat?

13

2


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

GS ~GS (Gość)20.05.2024 20:47

Cieszyłbym się z fabryki, a nie z nowego sklepu...

121


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.05.2024 11:36

?Gratulacje? dla włodarzy miasta, za umilenie życia mieszkańcom okolicznych domów. Wspaniałe widoki z okien, do soboty wieczorem i w niedziele handlowe hałas, spaliny etc. Szkoda, że prawo nie zabrania takich praktyk.

615


:) ~:) (Gość)20.05.2024 13:05

Gdzieś czytałem, na skrzyżowaniu Dworska/Sikorskiego również ma zostać wybudowane rondo.
Ktoś, coś w tym temacie?

05


Ja ~Ja (Gość)20.05.2024 19:53

Ta pani co się ciągle spóźnia na rozmowę o pracę może niech już powoli wyjeżdża , tym razem może się uda dotrzeć na czas XD

100


wiesniak ~wiesniak (Gość)20.05.2024 13:39

Ludzie dlaczego wam nic nie pasuje,cieszyc sie ze bedzie nowy obiekt,mam nadzieje ze spadna te ceny ,ktore sa w Obi z kosmosu.Super .

152


Bezrobotny ~Bezrobotny (Gość)20.05.2024 13:58

Wie ktoś ile płacą żeby paleciakiem towar rozkładać (ewentualnie na kase żeby z uśmiechem klientów obsłużyć)? 7500 zł brutto da rade wyciągnąć?

60


Mokra Włoszka ~Mokra Włoszka (Gość)20.05.2024 15:30

Kastoramy należy do fishera czyli Brytyjczyków nie francuzów.

10


Krzysio ~Krzysio (Gość)20.05.2024 12:24

To niebywałe w jak szybko rozwija się Piotrków pod rządami nowego prezydenta. Mieszkańcy dziękują i doceniają nowego włodarza miasta.

813


Dziękujemy ~Dziękujemy (Gość)20.05.2024 13:41

Nowy włodarz i już dobre informacje

29


Emilian ~Emilian (Gość)20.05.2024 12:19

Magazynów cd Ukraincy może znajdą zatrudnienie
PT się rozwija w expresowym tempie

43


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat