Artykuły do tagu: Szkoła

Przy
Zgodnie z planem przebiega przebudowa bieżni wokół kompleksu "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 12. Aktualne prace skupiają się na wykonywaniu pierwszych warstw podbudowy bieżni. Ułożony już został również nowy chodnik.
Trzy dni zmagań ósmoklasistów
We wtorek (14.05.2024) w całej Polsce punktualnie o godzinie 9 ruszył egzaminy ósmoklasistów w szkołach podstawowych. To pierwszy obowiązkowy test w ich życiu, test z języka polskiego rozpoczyna trzydniowy maraton egzaminacyjny. Czy w piotrkowskich szkołach panuje nerwowa atmosfera?
Wielkie greckie praktyki zawodowe
Grupa 30 uczennic i uczniów z technikum w Szydłowie wyjechała na praktyki zawodowe do Grecji. Wyjazd ten jest konsekwencją realizacji projektu Programu ERASMUS + i finansowany jest w całości ze środków FERS. Pozyskana na ten cel kwota 73 490 euro (ok. 350 tys. złotych) oznacza, że młodzież uczy się i pracuje w przepięknych południowoeuropejskich okolicznościach przyrody całkowicie za darmo.
Prezydent ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów pięciu szkół
Krzysztof Chojniak, urzędujący wciąż prezydent Piotrkowa Trybunalskiego ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów pięciu szkół. Poszukiwani są kandydaci na te stanowiska w jednym liceum, dwóch technikach oraz dwóch szkołach podstawowych.
Czy warto korzystać z usług szkoły językowej?
Globalne społeczeństwo wymusza na nas umiejętność posługiwania się obcymi językami, które stają się coraz bardziej istotne na rynku. Szkoły językowe, będące miejscami nauki specjalizującymi się w przyswajaniu języków obcych, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu kompetencji lingwistycznych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej istocie szkół językowych, ich celom oraz korzyściom, jakie mogą przynieść ich uczniom.
Odebrali akty powierzenia
Troje pedagogów odebrało z rąk wójta gminy Grabica Grabica Krzysztofa Kulińskiego akty powierzenia na stanowiska dyrektorów szkół. Będą oni kierować placówkami na terenie miejscowości: Brzoza, Szydłów oraz Boryszów.
Czy piotrkowskie szkoły od 1 września zakażą korzystania ze smartfonów
Czy piotrkowskie szkoły pomogą w cyfrowej higienie najmłodszych? Dzieci coraz więcej czasu poświęcają przed ekranami smartfonów, negatywne skutki życia w cyfrowym świecie to nie tylko problemy z postawą ciała i wzrokiem, ale przede wszystkim z samoakceptacją i zdrowiem psychicznym młodzieży. Do apelu „Ratuj dzieci przed telefonami!” wystosowanego przez Instytut Spraw Obywatelskich dołączają dyrektorzy piotrkowskich placówek oświatowych.
Pożar w ZSCKU w Sulejowie
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 11.00.
Sala gimnastyczna prawie gotowa
Rozpoczęta w ubiegłym roku budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Skotnikach wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wchodzi w finalny etap. W budynku oprócz sali sportowej znajduje się zaplecze socjalno-sanitarne oraz pomieszczenia dla nauczycieli i instruktorów.
Pomoc, która ratuje życie
We wtorek (26.03) odbyła się druga edycja konkursu medycznego "Wiem, potrafię, ratuję". Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z powiatu piotrkowskiego, tomaszowskiego oraz bełchatowskiego sprawdzili swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat