Artykuły do tagu: Bezpieczeństwo

Debatowali nad bezpieczeństwem
Nad tematem bezpieczeństwa mieszkańców oraz wypoczywających w naszym regionie gości zajęli się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim. W spotkaniu wzięli udział również m.in. przedstawiciele straży pożarnej, policji czy straży leśnej.
Piotrkowskie dzieci „Kręci Bezpieczeństwo Nad Wodą”
Pierwszy dzień lata (20.06.2024) upłynął na piotrkowskim Słoneczku pod kątem bezpieczeństwa. Wszystko za sprawą pikniku "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na którym młodzi piotrkowianie mogli dowiedzieć się: jak bez szwanku spędzać czas nad wodą, co zrobić w wypadku gdy zauważymy, że ktoś potrzebuje pomocy oraz jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe.
Niewidoczne progi zwalniające w Piotrkowie [Aktualizacja]
Na ul. Krakowskie Przedmieście przy Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie dla poprawy bezpieczeństwa dzieci zamontowano progi zwalniające z kostki betonowej. Przeszkoda była na tyle wysoka, że zmuszała kierowców niemal do zatrzymania się w obawie o uszkodzenie pojazdu. Aby upłynnić ruch ZDiUM zastosował asfaltowe nadlewki, jednak od czasu modernizacji nie wykonano oznakowania poziomego, przez co progi są słabo widoczne dla kierowców.
Przed nami długi weekend. Na drogach więcej policyjnych patroli
Rozpoczęły się działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas zbliżającego się długiego weekendu. Funkcjonariusze zarówno z ziemi jak i z powietrza będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących drogami województwa łódzkiego.
„Kwestia bezpieczeństwa dotyczy wszystkich Polaków”. Dariusz Joński w Piotrkowie Trybunalskim
Poseł Dariusz Joński, który jest „jedynką” Koalicji Obywatelskiej w Łódzkiem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, przyjechał w niedzielę do Piotrkowa Trybunalskiego. To kolejny przystanek na trasie jego kampanii wyborczej. Na terenie bazaru przy ulicy Dmowskiego zorganizował konferencję prasową oraz rozmawiał z zainteresowanymi mieszkańcami.
Uczą się z wojskiem - także w Piotrkowie
"Edukacja z wojskiem" to 6-tygodniowy program edukacyjno-obronny, przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W inicjatywę chętnie włączają się szkoły w całej Polsce. W samym Piotrkowie Trybunalskim jest ich 10.
Dzisiaj więcej patroli na drogach
W piątek (19.04.2024) policja prowadzi akcję „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.
Wola Krzysztoporska stawia na bezpieczeństwo
Jak zmieniała się gmina Wola Krzysztoporska w ciągu ostatnich pięciu lat? Urzędnicy podsumowali, co udało się zrobić w tym czasie dla bezpieczeństwa mieszkańców.
Niedługo sezon motocyklowy - policja apeluje
Choć do wiosny trzeba jeszcze chwilę poczekać, to ładna pogoda zapewne zachęci niektórych motocyklistów do powrotu na drogi po zimowej przerwie i rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2024. Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i wzajemny szacunek na drodze dla wszystkich kierowców – tych na motocyklach i tych w samochodach.
Na Belzackiej remontują chodnik
Trwa remont chodnika po północnej stronie ulicy Belzackiej w Piotrkowie na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kobyłeckiego. Prace obejmują kompleksową wymianę starych płyt chodnikowych na kostkę betonową oraz obrzeży.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat