Artykuły do tagu: Konkurs

Gala laureatów IX Powiatowego Konkursu Poetyckiego
Za nami Gala laureatów IX Powiatowego Konkursu Poetyckiego "Sercem piszę, sercem maluję". Młodzi autorzy, których prace nagrodzono, spotkali się w siedzibie stowarzyszenia Busola.
XLV Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Uczniowie szkół podstawowych województwa łódzkiego rywalizowali dziś (23.05.2024) na terenie WORD-u w Piotrkowie Trybunalskim w XLV Wojewódzkim Finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi konkurowali w testach z wiedzy teoretycznej, mieli do wykonania zadanie z pierwszej pomocy. W części sprawnościowej finaliści mieli do pokonania rowerem miasteczko ruchu drogowego oraz sprawnościowy tor rowerowy.
Konkurs twórczości Agnieszki Osieckiej w Grabicy
I Konkurs Twórczości Agnieszki Osieckiej w Grabicy już za nami. Uczestnicy podzieleni na trzy kategorie wiekowe zmagali się na scenie Gminnego Centrum Kultury w Grabicy z utworami napisanymi przez polską poetkę i autorkę wielu niezapomnianych piosenek.
Młodzi artyści z szansą na mecenat VeloBanku. Do 15 maja trwa nabór do VeloTalent
Komponujesz, malujesz lub tańczysz? Twój talent podziwiają inni? A może znasz kogoś, kto realizuje swoje pasje w obszarze kultury? Tylko do 15 maja VeloBank czeka na zgłoszenia pełnoletnich artystów poniżej 35. roku życia, którzy mają szansę na wsparcie finansowe i merytoryczne w ramach programu VeloTalent.
Prezydent ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów pięciu szkół
Krzysztof Chojniak, urzędujący wciąż prezydent Piotrkowa Trybunalskiego ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów pięciu szkół. Poszukiwani są kandydaci na te stanowiska w jednym liceum, dwóch technikach oraz dwóch szkołach podstawowych.
Mażoretki królowały w Sulejowie
W sobotę (20.04.2024) w Sulejowie odbywały się Mistrzostwa Mażoretek Okręgu Północno-Wschodniego. W gminnej hali sportowej w Sulejowie można było podziwiać widowiskowe układy przygotowane przez kilkaset mażoretek, reprezentujących kilka klubów z naszego regionu.
Śpiewali przeboje Jantar i Grechuty
Na scenie królowały przeboje Anny Jantar i Marka Grechuty, a do konkursowych przesłuchań stanęło aż 72 wykonawców z 10 szkół powiatu piotrkowskiego. W Szkole Podstawowej im. generała Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej odbył się XII Przegląd Piosenek Anny Jantar i Marka Grechuty pod patronatem wójta gminy Wola Krzysztoporska. Koncert laureatów, podczas którego wręczono wyróżnienia i nagrody, odbył się zaś w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej.
Konkurs fotograficzny
Europe Direct Piotrków Trybunalski zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Łódzkie w Unii Europejskiej". Miłośnicy fotografii mają czas do 25 kwietnia, aby uwiecznić jak zmieniło się województwo łódzkie dzięki dofinansowaniom ze środków Unii Europejskiej.
Otwarcie letniego sezonu jeździeckiego w Bogusławicach
Przez trzy dni miłośnicy jeździectwa świętowali otwarcie sezonu 2024 w Stadzie Ogierów w Bogusławicach. Zawody ogólnopolskie, regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody przyciągnęły nie tylko fanów hippiki, ale również rodziny z dziećmi, chcącymi spędzić atrakcyjnie czas.
Projekt “Mistrzowie Pythona” na ostatniej prostej
Zespół projektu “Mistrzowie Pythona” jest na ostatniej prostej do zakończenia swojej inicjatywy. Teraz nadszedł czas na podsumowanie ich 7-miesięcznej pracy.
Celem ich działań było pokazanie, że programowanie to nie tylko ciężka praca, ale również świetna zabawa. Projekt uczył podstaw w języku Python, kreatywności oraz umiejętności logicznego myślenia, a oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy mogli pozyskać także wiele praktycznych umiejętności.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat