Artykuły do tagu: MON

Otwarto kolejną nowoczesną Ekopracownię w piotrkowskim Ekonomiku
Wygodne biurka i krzesła, nowoczesny multimedialny monitor zamiast tablicy i kredy. Fototapeta kojąca oczy uczniów i nauczycieli - tak prezentuje się nowo otwarta "Ekopracownia" w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie.
Nowa bieżnia przy SP 12 na ukończeniu
Wielkimi krokami zbliża się koniec przebudowy bieżni wokół kompleksu „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 12. Poliuretanowa nawierzchnia bieżni wraz ze skocznią w dal są już gotowe. Aktualne prace skupiają się na utwardzeniu terenu po starych trybunach oraz budowie schodów.
Wolontariusze z USA i Polski odwiedzili Dom Dziecka w Piotrkowie
Już po raz drugi wolontariusze Międzynarodowego Festiwalu Wolontariatu Kontakt zawitali do Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Była to okazja do nawiązania międzynarodowych przyjaźni, nauki języka angielskiego i wspólnej pracy na rzecz placówki i jej podopiecznych. Przy pracach pomagał poseł Adrian Witczak, związany z fundacją Proem - organizatorem festiwalu. Gości z Polski i z za granicy, jak i sam Dom Dziecka oraz dzieci odwiedził również Juliusz Wiernicki, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.
Ruszył remont drogi w miejscowościach Kafar i Brzoza w gminie Grabica
Zbudowanie tego odcinka drogi będzie się wiązać z niewielkimi utrudnieniami w ruchu, koniecznymi do wykonania przedsięwzięcia. Władze gminy proszą wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość.
Ulica Jedności Narodowej idzie do remontu
W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta wyłoniono firmę, która zrealizuje przebudowę ul. Jedności Narodowej oraz przylegający fragment ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim. Prace rozpoczną się niebawem, a ich zakończenie planowane jest na wrzesień tego roku.
Żeromskiego już zamknięta
Zgodnie z zapowiedziami urzędników w piątek (24.05.2024) zamknięta dla ruchu została ulica Żeromskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Drogowcy przystąpili do działania, a to oznacza utrudnienia dla kierowców. Ci muszą kierować się na objazdy.
Remont chodnika przy Próchnika
Trwa modernizacja chodników i miejsc postojowych wzdłuż ulicy Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim. Prace na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Piastowskiej obejmują kompleksową wymianę starych płyt na kostkę betonową. Aktualnie roboty prowadzone są na odcinku od Pasażu Rudowskiego do ul. Piastowskiej.
Żeromskiego zamknięta od piątku
W związku z rozpoczynającą się modernizacją ul. Żeromskiego, od najbliższego piątku (24.05.2024) na okres trwania robót droga na odcinku od ronda Trybusa do ronda Żołnierzy Wyklętych zostanie wyłączona z ruchu. Zamknięcie tego odcinka powoduje zmianę trasy przejazdu od piątku autobusów linii: 0, 5, 6, 8, 9, 10. Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta Piotrkowa wyłoniona firma budowlana będzie musiała zrealizować zadanie do 7 listopada 2024 r.
Pierwszy etap remontu ulicy Roosevelta za nami
Zakończyła się kompleksowa przebudowa ul. Roosevelta w Piotrkowie na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta. W środę (15 maja) odbył się odbiór inwestycji.
Uwaga remont! Dostawa ciepła będzie wstrzymana
Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski poinformowała, że w związku z zaplanowanymi pracami remontowymi sieci ciepłowniczej, związanymi z montażem przepustnic w komorze ciepłowniczej K-5 zlokalizowanej w rejonie ul. Szklarska/Dmowskiego, od wtorku (14.05.2024) od godz. 8.00 zostanie wstrzymana dostawa ciepła.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat