W Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbyły się w piątek uroczystości upamiętniające 120 rocznicę strajku szkolnego. Organizatorami byli uczniowie i nauczyciele I oraz II Liceum Ogólnokształcącego. W Piotrkowie w 1905 roku największy strajk odbył się w gimnazjum męskim (obecne I LO) i żeńskim (II LO).
W piątek rano do kilku piotrkowskich szkół trafiły maile z informacją o podłożonych ładunkach wybuchowych. W związku z zagrożeniem niektóre dyrekcje placówek natychmiast zarządziły ewakuację uczniów i pracowników. Na miejscu pojawiły się służby, które przeszukały budynki. Jak się okazało, były to kolejne fałszywe alarmy bombowe, które w ostatnim czasie paraliżują działalność szkół w całej Polsce.
Na terenie piotrkowskiego dworca kolejowym odbyło się spotkanie robocze dotyczące zagospodarowania terenów w pobliżu torów kolejowych w centrum miasta. Wiceprezydenci Piotr Kulbat i Katarzyna Pabich-Gaj, wraz z przedstawicielem Polskich Kolei Państwowych, Andrzejem Bułczyńskim, rozmawiali o możliwościach rewitalizacji tego obszaru i udostępnienia go mieszkańcom.
Od listopada 2024 roku trwa modernizacja ul. Wolborskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Drogowcy ułożyli już nawierzchnie na pierwszym etapie remontu ulicy. Jak mówi inżynier miasta - nie ma opóźnień w pracy oraz większość podziemnych instalacji została już wykonana. Przed nami jednak zamknięcie kolejnego odcinka ul. Wolborskiej.
Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego na nowo! Czeka go prawdziwa rewolucja. Głosowanie i składanie wniosków online czy podział województwa na subregiony to tylko niektóre z nadchodzących zmian. Wszystko po to, by więcej zaangażowanych mieszkańców mogło korzystać z efektów partycypacji społecznej.
Ile potrzeba czasu, żeby zorganizować jarmark bożonarodzeniowy? Organizatorzy świątecznej imprezy w Stobnicy udowadniają, że można to zrobić nawet w ciągu 3 tygodni.
Chcecie poznać historię i tajemnice klasztoru OO. Bernardynów? Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na fascynujący spacer, który poprowadzi Pan Cezary Król.
Wigilia w Kościele Prawosławnym przypada na 6 stycznia. W czasie gdy katolicy obchodzą święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), osoby wyznające prawosławie szykują się do Wigilii Bożego Narodzenia, która według kalendarza juliańskiego wypada dwa tygodnie po świętach tradycyjnie obchodzonych przez katolików. Jednak od czasów agresji Rosji na Ukrainę osoby wyznające prawosławie przybyłe do Piotrkowa ze wschodu coraz częściej celebrują w czasie tym, co większość Polaków.
Nasz czytelnik zwrócił uwagę, że od wielu tygodni w Urzędzie Miasta na Szkolnej w Piotrkowie nie działa bileter. - Powoduje to spore zamieszanie wśród klientów – tłumaczył. Magistrat odpowiedział, że głównym problemem jest serwis.
Do groźnego zdarzenia doszło a miejscowości Majków Duży w gminie Wola Krzysztoporska. Do podziemnego zbiornika z szambem wpadł mały pies. Konieczna była pomoc strażaków, którzy wyciągnęli zwierzę.