Artykuły do tagu: Gmina

126 km/h w terenie zabudowanym. Wysoki mandat i 15 punktów karnych dla motocyklisty
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem. 45-letni bełchatowianin w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 126 km/h. Za popełnione wykroczenie otrzymał wysoki mandat oraz 15 punktów karnych.
Skolim wystąpi na święcie gminy
Autor takich hitów jak "Wyglądasz idealnie" czy "Nie dzwoń do mnie mała" wystąpi na Święcie Gminy Grabica. Skolim, bo o nim mowa, zaprezentuje swoje taneczne przeboje publiczności już za tydzień, w niedzielę (19.05.2024).
Pożar chlewni w gminie Wolbórz. Olbrzymie straty. Zginęło około 2000 prosiąt
Blisko 2 tysiące prosiąt zginęło w pożarze chlewni w Żarnowicy Dużej w gminie Wolbórz. Ogień wybuchł w poniedziałek wieczorem. W akcji gaśniczej uczestniczyło 10 zastępów PSP i OSP. Straty oszacowano na ponad 3 miliony złotych.
Dariusz Magacz nowym wójtem gminy Moszczenica
Przewagą zaledwie 87 głosów Dariusz Magacz zwyciężył w II turze wyborów na urząd wójta gminy Moszczenica. Nowy wójt uzyskał wynik 50,96% głosów.
Kolejny pożar w gminie Sulejów
Do pożaru pustostanu doszło w sobotę w Poniatowie. W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów straży pożarnej.
Pożar budynków gospodarczych w Kłudzicach. Czy to było podpalenie?
Do groźnego pożaru budynków gospodarczych doszło w piątek wieczorem w miejscowości Kłudzice w gminie Sulejów. Spłonęła stodoła i garaż z ciągnikiem rolniczym. Do pożaru mogło dojść w wyniku podpalenia - tak strażacy określili prawdopodobną przyczynę pojawienia się ognia. Sprawę bada policja.
Sędzia Anna Maria Wesołowska z wizytą w Grabicy
„Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” - taki tytuł nosiły spotkania z sędzią Anną Marią Wesołowską, które odbyły się gminie Grabica. Warsztaty z prawa i profilaktyki dedykowane były uczniom, nauczycielom i rodzicom. Odbyło się także otwarte spotkanie dla wszystkich mieszkańców w Gminnym Centrum Kultury.
Groźny wypadek na terenie powiatu piotrkowskiego. Zderzyły się dwie osobówki
Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Szydłów-Kolonia w gminie Grabica.
II Gminny Przegląd Stołów Wielkanocnych w Witowie-Kolonii
Wielkanoc już za kilkanaście dni, ale w minioną każdy mógł skosztować pysznych świątecznych rarytasów, przygotowanych przez panie z kilkunastu kół gospodyń wiejskich oraz znanego kucharza Mikołaja Reya. W sobotę 16 marca 2024 roku w hali sportowej, znajdującej się przy Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Witowie-Kolonii, odbył się II Gminny Przegląd Stołów Wielkanocnych.
Omówili plan działania na 2024 rok
W Gminnym Centrum Kultury w Grabicy odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Grabicy. Na posiedzeniu obecni byli wójt gminy Krzysztof Kuliński oraz przedstawiciele poszczególnych sołectw, którzy omówili m.in. plan działania na 2024 rok.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat