Artykuły do tagu: szkoła

Czy warto korzystać z usług szkoły językowej?
Globalne społeczeństwo wymusza na nas umiejętność posługiwania się obcymi językami, które stają się coraz bardziej istotne na rynku. Szkoły językowe, będące miejscami nauki specjalizującymi się w przyswajaniu języków obcych, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu kompetencji lingwistycznych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej istocie szkół językowych, ich celom oraz korzyściom, jakie mogą przynieść ich uczniom.
Odebrali akty powierzenia
Troje pedagogów odebrało z rąk wójta gminy Grabica Grabica Krzysztofa Kulińskiego akty powierzenia na stanowiska dyrektorów szkół. Będą oni kierować placówkami na terenie miejscowości: Brzoza, Szydłów oraz Boryszów.
Czy piotrkowskie szkoły od 1 września zakażą korzystania ze smartfonów
Czy piotrkowskie szkoły pomogą w cyfrowej higienie najmłodszych? Dzieci coraz więcej czasu poświęcają przed ekranami smartfonów, negatywne skutki życia w cyfrowym świecie to nie tylko problemy z postawą ciała i wzrokiem, ale przede wszystkim z samoakceptacją i zdrowiem psychicznym młodzieży. Do apelu „Ratuj dzieci przed telefonami!” wystosowanego przez Instytut Spraw Obywatelskich dołączają dyrektorzy piotrkowskich placówek oświatowych.
Pożar w ZSCKU w Sulejowie
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 11.00.
Sala gimnastyczna prawie gotowa
Rozpoczęta w ubiegłym roku budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Skotnikach wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wchodzi w finalny etap. W budynku oprócz sali sportowej znajduje się zaplecze socjalno-sanitarne oraz pomieszczenia dla nauczycieli i instruktorów.
Pomoc, która ratuje życie
We wtorek (26.03) odbyła się druga edycja konkursu medycznego "Wiem, potrafię, ratuję". Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z powiatu piotrkowskiego, tomaszowskiego oraz bełchatowskiego sprawdzili swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Trwa remont bieżni przy „dwunastce”
Rozpoczęła się przebudowa bieżni wokół kompleksu "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 12. Nowy obiekt będzie uzupełnieniem całej oferty sportowo-rekreacyjnej, jaka znajduje się w pobliżu. Prace modernizacyjne powinny zakończyć się w sierpniu tego roku.
Ślubowanie pierwszoklasistów w SP16
Szkoła Podstawowa nr 16 im. Polskich Olimpijczyków ma nowych pełnoprawnych uczniów. W czwartkowe popołudnie w placówce odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów.
Nietypowa lekcja aktywizmu
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie brali udział w akcji sadzenia drzew i krzewów zorganizowanej przez prezydenta miasta. Nietypowa lekcja ma przybliżyć młodzieży świat ekologii i dbałość o dobro wspólne.
Katarzyna Lubnauer odwiedziła szkołę w Niechcicach
Przedstawicielka Ministerstwa Edukacji przyjechała do Szkoły Podstawowej w Niechcicach. To m.in. w ramach wizytacji szkolnej. Wiceminister Katarzyna Lubnauer zobaczyła efekt pracy po niedawno zakończonej termomodernizacji przeprowadzonej w tamtejszej placówce.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat