Artykuły do tagu: Wielkanoc

Wielka Sobota prawosławnych i wiernych innych obrządków wschodnich
Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich obchodzą 4 maja uroczystość Wielkiej Soboty. Rano odprawiane były liturgie. Wierni odwiedzają symboliczne Groby Pańskie, duchowni święcą pokarmy, również dojeżdżając do miejscowości, gdzie nie ma cerkwi.
Poniedziałek Wielkanocny zachęcał do spędzenia czasu na łonie natury
Tegoroczne Święta Wielkanocne obfitowały w słoneczną pogodę, mieszkańcy miasta wraz z rodzinami wykorzystali czas wolny do spacerów i odpoczynku w m.in. parkach miejskich.
Piotrkowianie odwiedzają cmentarze
Świąteczna chwila zadumy zachęca mieszkańców miasta do odwiedzin swoich bliskich na piotrkowskich cmentarzach. Modlitwa, czas wspomnień, a także drobne porządki tym aktywnościom towarzyszy wiosenna aura.
Śniadanie świąteczne SWPA Pałacyk
Dobroczynne śniadanie Wielkanocne zorganizowali już po raz trzeci członkowie Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej "Pałacyk".
Piotrkowianie święcili pokarmy
Wielka Sobota to czas tradycyjnego święcenia pokarmów w Kościele Katolickim. Wierni z koszyczkami wypełnionymi potrawami tłumnie odwiedzili piotrkowskie świątynie.
Wielka Sobota, czyli ostatni dzień przed Zmartwychwstaniem Pańskim
Tradycyjnie Wielka Sobota wieńczy Święte Triduum Paschalne. Sobotnia liturgia Wigilii Paschalnej zawiera w sobie wiele symboliki i jest uznawana za najważniejszy moment w całym kalendarzu liturgicznym. Dzisiejsza Msza Święta składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej
Wielki Piątek, czyli dzień adoracji krzyża
Wielki Piątek jest drugim dniem Świętego Triduum Paschalnego. Kościół wspomina śmierć Chrystusa na krzyżu. Dzisiejszy dzień jest szczególnym momentem w całym roku liturgicznym. W tym dniu nie sprawuje się mszy świętej, co zdarza się tylko raz do roku w Wielki Piątek.
Wielki Czwartek, czyli początek Świętego Triduum Paschalnego
Katolicy przygotowują się do Świąt Wielkiej Nocy. Dziś w Kościele rzymskokatolickim rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Ten czas obejmuje trzy dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę i dla katolików jest najważniejszym czasem w ciągu całego roku liturgicznego.
Tłumy na drodze krzyżowej ulicami Piotrkowa
Już po raz kolejny na ulicach Piotrkowa przeżywaliśmy Misterium Męki Pańskiej. W tym roku również tradycyjnie mogliśmy zobaczyć inscenizowaną drogę krzyżową.
Młodzi artyści wśród najlepszych
Młodzi artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyli I miejsca i stanęli na najwyższym stopniu podium w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Tradycje wielkanocne" , zorganizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat