Artykuły do tagu: Czarnocin

Zaskakujące wyniki w gminie Czarnocin!
151 głosów zadecydowało, że w gminie Czarnocin wybory na wójta wygrał Mariusz Kozub.
25.03.2024 09:38
Świętowali Złote Gody
Trzynaście par z gminy Czarnocin świętowało w ostatnim czasie jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złote Gody były okazją do złożenia im gratulacji, życzeń oraz medali i dyplomów przez władze gminy.
Koszyczek Wielkanocny w Czarnocinie
Urokliwe pisanki, piękne palmy, baranki i zajączki – to tylko kilka z najbardziej charakterystycznych symboli Wielkanocy, które zawitały do gminy Czarnocin. W budynku EKOSFERY zorganizowany został już po raz 8 Koszyczek Wielkanocny Gminy Czarnocin.
Sala widowiskowa z nowym wyposażeniem
Już w najbliższych dniach w gminie Czarnocin rozpoczną się prace, których efektem ma być możliwość spotykania się mieszkańców w profesjonalnie wyposażonej sali widowiskowej. Na początek w sali znajdującej się w Ekosferze, zamontowane będzie wyposażenie akustyczne.
Będzie bezpieczniej. Strażacy mają nowy wóz
Urząd Gminy Czarnocin zakupił lekki samochód ratowniczo gaśniczy i przekazał go jednostce OSP Zamość. Gminni urzędnicy wcześniej złożyli wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sprawiedliwości i uzyskali dofinansowanie w kwocie 280 000 zł. Wkład własny w wysokości ponad 180 000 zł gmina pokryła z własnego budżetu.
To największa inwestycja od lat
Sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Czarnocin obejmuje 8 miejscowości. Aby w przyszłości była możliwość wybudowania kolejnych odcinków kanalizacji, niezbędne było podjęcie działań polegających na przebudowie i modernizacji jedynej w gminie oczyszczalni ścieków, która obecnie z uwagi na wysoki stopień zużycia instalacji oraz przyrostu podłączanych gospodarstw, pracuje w górnych granicach mocy operacyjnej.
Świąteczne spotkanie z sołtysami
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Urzędzie Gminy Czarnocin odbyło się spotkanie Wójta Romana Miksy z sołtysami z terenu gminy.
Pokazali wielkie serca. Potrzebujący otrzymają prezenty
Już po raz czwarty odbyła się akcja pn. Zostań Mikołajem dla podopiecznych piotrkowskiej noclegowni. Wszyscy chętni mogli przygotować paczki dla potrzebujących, którzy wcześniej napisali listy z prośbą, co chcieliby otrzymać.
Gminna wigilia w Czarnocinie [ZDJĘCIA]
Wyjątkowe spotkanie pełne pozytywnych emocji - tak wyglądała gminna wigilia, którą w niedzielę zorganizowano w Czarnocinie. Był opłatek, wspólnie śpiewanie kolęd, życzenia i kiermasz bożonarodzeniowych ozdób.
Będzie nowy chodnik. Umowa już podpisana
Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców gminy Czarnocin. Wójt Roman Miksa oraz skarbnik gminy Czarnocin Krystyna Lula podpisali umowę na wyłożenie nowego chodnika w miejscowości Budy Szynczyckie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat