Advertisement

Artykuły do tagu: Czarnocin

Upamiętnili bohaterów akcji pod Czarnocinem
Obchody 80. rocznicy akcji pod Czarnocinem odbyły się we wtorek przy obelisku przy ulicy Kolejowej w Czarnocinie.
Inwestycja za miliony szybciej, niż planowano
Pogoda sprzyja przebudowie drogi Kalska Wola-Kruszów, na którą od wielu lat czekali mieszkańcy gminy Czarnocin i podróżujący tędy kierowcy. Modernizowana droga łączy drogę wojewódzką 716 z drogą krajową 91, przez co ruch na niej jest bardzo duży.
Powstanie nowe miejsce do rekreacji i zabawy
Bardzo ciekawa inwestycja rozpoczyna się w gminie Czarnocin. Przy tamtejszym zbiorniku wodnym powstanie nowe miejsce do rekreacji i zabawy.
Trwają prace przy budowie boiska w Dalkowie
Do połowy roku ma powstać kolejny obiekt sportowy na terenie gminy Czarnocin. Tym razem nowoczesnym boiskiem będą się cieszyć mieszkańcy Dalkowa. Powstanie ono przy ich budynku OSP.
Świętowali i odznaczali
W gminie Czarnocin świętowali Dzień Strażaka. Wydarzenie, które podkreśliło rolę druhów w społeczeństwie odbyło się dzięki współpracy wójta gminy Czarnocin Romana Miksy z Zarządem Gminnym OSP RP w Czarnocinie z prezesem Donatem Burdą na czele. Tradycyjnie, strażackie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, która została odprawiona w intencji strażaków w kościele parafialnym w Czarnocinie. Następnie uczestnicy zebrali się na skwerku przed muralem, gdzie kontynuowano oficjalną część gminnych obchodów.
Czarnocin z Gminnym Centrum Kultury
W Czarnocinie powołano do życia Gminne Centrum Kultury. To pierwsza tego typu instytucja na terenie całej gminy. Jej zadaniem będzie prowadzenie działalności kulturalnej, społecznej, edukacyjnej, rozrywkowej, sportowej, rekreacyjnej i turystycznej.
07.04.2023 07:36
Będą nowe place zabaw
W najbliższym czasie gmina Czarnocin zarezerwuje środki finansowe i ogłosi przetarg na budowę placu zabaw dla przedszkolaków przy boisku na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnocinie, a także modernizację placu zabaw przeznaczonego dla Klubu Malucha w tej miejscowości.
Gmina wesprze remont kościoła w Czarnocinie
Gmina Czarnocin czyni starania o pozyskanie środków w ramach Polskiego Ładu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na wykonanie remontu parafialnej świątyni w Czarnocinie.
Duże zainteresowanie czarnocińskim Koszyczkiem
W miniony weekend już po raz siódmy zorganizowano tradycyjny Koszyczek Gminy Czarnocin. Z okazji na zaopatrzenie się przed świętami wielkanocnymi oraz na skosztowanie licznych specjałów kulinarnych, chętnie skorzystali mieszkańcy gminy, ale także całego regionu.
Już w niedzielę mieszkańcy powiatu piotrkowskiego i gminy Czarnocin będą mogli poczuć atmosferę zbliżających się świąt wielkanocnych. A wszystko dzięki organizacji tradycyjnego "Koszyczka Wielkanocnego".
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat