Piotrkowski Męski Różaniec w pierwszą sobotę kwietnia

Piątek, 05 kwietnia 202431
Już w sobotę (06.04.2024) - jak zwykle w pierwszą sobotę miesiąca - ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie Męski Różaniec. Będzie to już 61. edycja wydarzenia, tym razem przypadająca w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
fot.: archiwum / materiały organizatora fot.: archiwum / materiały organizatora

Piotrkowska grupa Męskiego Różańca tym samym rozpocznie już szósty rok nieprzerwanej działalności. Bez względu na różnie przeciwności losu, mężczyźni z Piotrkowa Trybunalskiego, powiatu piotrkowskiego, czy nawet goście z Tomaszowa Mazowieckiego lub Bełchatowa, trwają niezmiennie na modlitwie różańcowej w pierwsze soboty miesiąca. Tym razem wydarzenie przypada w sobotę w oktawie Wielkanocy, a zarazem w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego, związanego z objawieniami św. s. Faustyny Kowalskiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału w modlitwie ulicami Piotrkowa oraz we Mszy Świętej. Jest to kolejna okazja do przeżywania duchowego bogactwa Świąt Wielkanocnych oraz przygotowania do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Poprzez modlitwę różańcową i pogłębioną refleksję nad własnym życiem, otwieramy się na łaskę Miłosierdzia Bożego, potrzebnego w życiu każdego z nas. Obecny świat pełen jest zagrożeń duchowych, półprawd i pokus niebezpiecznych dla nas tu na ziemi i naszej przyszłości w życiu wiecznym. Pracując nad sobą cały miesiąc, zaś ten jeden raz – zwyczajowo w pierwsze soboty – spotykając na wspólnej modlitwie, dajemy bezinteresowne świadectwo miłości Boga, a stąd również i drugiego człowieka. Wszyscy współtworzymy Kościół, i w nim pragniemy wzrastać w wierze, nadziei i miłości - mówi Maciej Hubka, jeden z organizatorów wydarzenia.

 

Spotkanie rozpocznie się o 10:00 przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Po odczytaniu fragmentów o walce duchowej z Pisma Świętego oraz modlitwie do św. Michała Archanioła, mężczyźni przejdą przez miasto, tradycyjnie podążając do kościoła św. Jacka i św. Doroty, gdzie o godz. 11:00 wezmą udział we Mszy Świętej z nauką dla mężczyzn.

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

8


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ar2r ~Ar2r (Gość)05.04.2024 11:34

"Pobożność jest ważna, ale rozumu nie zastąpi." ks. Tischner

255


Katolik ~Katolik (Gość)05.04.2024 23:31

Dlaczego takim dziwnym wydarzeniem odebrali mi Święty Różaniec? szkoda

12


wierzący ~wierzący (Gość)05.04.2024 22:09

Chwalebne wydarzenie. Módlmy się za tych którzy to krytykują.

59


go?ć_obywatel ~go?ć_obywatel (Gość)05.04.2024 21:31

Witam może jak się zmieni Prezydent po wyborach to zakonczy ta szopkę tych wspaniałe NAWRUCONYCH i może Pilicja się zajmie ważniejszymi sprawami niż pilnowanie NAWRUCONYCH !!!!

86


c ~c (Gość)05.04.2024 17:44

Ci Janusze tyle naodwalali w swoim życiu, że można by było 100 książek napisać. Teraz są bardzo modlący na starość:) Nie mam nic przeciwko ale mnie troche to śmieszy. Zawsze jest tak, że tacy ludzie popadają w skrajości, nagłe nawrócenia, wojownicy Maryi itd. iina sprawa, że takie społeczności lubią się gromadzić bo tylko wtedy coś znaczą, są jakąś cześcią czegoś. Ludzie, którzy maja życie pod kontrola nie muszą sie wspomagać takimi akcjami bo cały czas mają dobro w sercu. Pozdrowienia dla Januszy, po twarzach już widać ze z nie jednego pieca chleb jedli :)

74


sodoma i gomora ~sodoma i gomora (Gość)05.04.2024 19:44

gdy w mieście zawierzonym Maryi powstaną baseny to się będzie działo

53


Wiesniak ~Wiesniak (Gość)05.04.2024 19:33

A niech sobie łażą nikomu krzywdy nie robią.. a jeśli im to sprawia przyjemność to super.. leprze to niż mieli by chlać i burdy robić

34


Andi ~Andi (Gość)05.04.2024 10:23

Widziałem lepsze komedie, nie lubię powtórek.

109


Rambo ~Rambo (Gość)05.04.2024 16:49

Jak komuś się nie podoba to proponuję zostać w domu.

87


x-man ~x-man (Gość)05.04.2024 11:49

Najbardziej lubię takie hasła - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Co to znaczy? Że ów miłosierny pozwoli mi przeżyć tę niedzielę i doczekać niemiłosiernego poniedziałku? A wtedy już mogę się udławić śmiertelnie przy obiedzie, pijany kierowca zabije mnie na przejściu dla pieszych, albo zejdę na zawał. Do d... z takim miłosierdziem

117


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat