Pieniądze dla lokalnych klubów sportowych

Region Niedziela, 10 marca 20243
Do stowarzyszeń oraz klubów z powiatu piotrkowskiego trafią pieniądze na organizację lokalnych wydarzeń sportowych. To wszystko w ramach konkursu Wydarzenie Sportowe na Plus organizowanego przez zarząd województwa łódzkiego.
fot.: Facebook/ Ludowy Uczniowski Klub Sportowy fot.: Facebook/ Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Athletic" Wola Krzysztoporska

Konkurs Wydarzenie Sportowe na Plus ma za zadanie wspierać lokalne inicjatywy służące organizacji wydarzeń sportowych, które przyczynią się do aktywizacji społeczeństwa. W powiecie piotrkowskim dofinansowanie otrzymały cztery jednostki. Pieniądze w wysokości prawie 19 tysięcy złotych popłyną do gminy Wola Krzysztoporska. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Gryf" będzie organizować dwubój sportowy, na który składa się konkurs siłacza oraz najlepszy strzelec na strzelnicy wirtualnej w Bujnach.

 

Niespełna 20 tysięcy złotych trafi także do innego klubu z terenu gminy Wola Krzysztoporska. Dzięki przyznanym środkom Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Athletic" zorganizuje Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Zapasach w stylu klasycznym.

 

Natomiast w Wolborzu odbędzie się "Festiwal Futbolu", za którego organizację będzie odpowiedzialny Klub Nemo Sport. Województwo łódzkie na organizację tego wydarzenia przeznaczyło nieco ponad 19 tysięcy złotych.

 

W powiecie piotrkowskim prawie 14 tysięcy złotych trafiło jeszcze do stowarzyszenia na rzecz rozwoju regionu piotrkowskiego Euroaktywni. W Rozprzy zorganizują oni Rozprzański Turniej Oldboyów 2024.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oko ~oko (Gość)12.03.2024 11:13

Dwa kluby z gminy Wola Krzysztoporska.Ziemba działa skutecznie.

00


gian ~gian (Gość)10.03.2024 15:14

Dobrze, żeby sport łączył nas a nie dzielił.

11


Kmaga ~Kmaga (Gość)10.03.2024 12:02

Ten sport już od lat Promuje nasze miasto im się należy najwięcej mają osiągnięcia i mistrzów i trzeba zobaczyć w jakich warunkach trenują a trenują nadal bo robią to z sercem szacun dla nich za to

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat