Advertisement

Artykuły do tagu: region

21 godzin temu, 21:18
Wolontariusz Roku 2023 wybrany
Na co dzień nie wysuwają się na pierwszy plan, pomagając innym, ale tym razem przyszedł czas, aby pokazać ich szerokiej publiczności. Wolontariusze z Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego zostali uhonorowani podczas wtorkowej gali "Wolontariatu 2023" organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "HARC". Gala odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie.
Wigilia z Serca w Sulejowie [ZDJĘCIA]
Ponad 20 tysięcy złotych zebrano podczas 7. Wigilii z Serca, która w niedzielę odbyła się w Sulejowie. To dwa razy większa kwota niż w ubiegłym roku, a pieniędzy może być jeszcze więcej, ponieważ niektóre licytacje jeszcze się nie zakończyły.
przedwczoraj, 11:00
Znów uratowali życie
Cichy zabójca, jakim jest tlenek węgla, ponownie dał o sobie znać. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotnie popołudnie (02.12) na terenie gminy Rozprza. Mieszkanka powiatu piotrkowskiego podtruła się tlenkiem węgla. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji mieszkańców oraz służb ratowniczych udało się uratować życie młodej kobiety.
Jarmark Bożonarodzeniowy na Podklasztorzu
W przyszły weekend (9 i 10 grudnia) na terenie opactwa cystersów przy Hotelu Podklasztorze odbędzie się III Jarmark Bożonarodzeniowy pod hasłem "Świąteczna Kraina Magii i Tradycji". Organizatorzy zaplanowali z tej okazji wiele atrakcji związanych ze świątecznymi tradycjami.
Zabytkowy dwór czeka remont
Zabytkowy dwór w Łękach Szlacheckich przejdzie kapitalny remont. Budynek odzyska świetność i będzie się w nim mieścił m.in. Urząd Stanu Cywilnego.
Motoryzacyjne emocje w Moszczenicy
Fani motorsportu będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas Mikołajkowego Konkursu Zręczności Kierowców organizowanego przez Automobilklub Piotrkowski już w najbliższą niedzielę (03.12). Przede wszystkim mikołajkowe KZK skierowane jest do kierowców amatorów.
Jechał za szybko... o 72 km/h
Kierowca audi jechał drogą ekspresową S8 z prędkością 192 km/h. Za przekroczenie prędkości o ponad 70 km na godzinę otrzymał wysoki mandat, a to nie jedyne wykroczenia ujawnione przez piotrkowskich policjantów.
W Bujnach wybudowano strzelnicę [ZDJĘCIA]
Przy szkole ponadpodstawowej w Bujnach powstała strzelnica pneumatyczna. W czwartek oficjalnie otwarto nowoczesny obiekt, który będzie służył uczniom, ale także całej lokalnej społeczności.
Będzie renowacja zabytkowego ołtarza
Umowa z parafią Gomulin podpisana. Środki na renowację trafią do jednej ze świątyń na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie ze środków funduszu Polski Ład w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
7. Wigilia z Serca. Zebrane zostaną pieniądze na leczenie młodej Julki
Wyjątkowa akcja charytatywna pn. Wigilia z Serca będzie miała już swoją 7. odsłonę. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (03.12) o godz. 16. Dochód z tegorocznej akcji charytatywnej zostanie przekazany na leczenie młodej mieszkanki z Sulejowa – Julii Klińskiej, która walczy z nowotworem.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat