Artykuły do tagu: Jarosty

Kolejne niebezpieczne zdarzenie w Jarostach. Kolizja czterech pojazdów
W Jarostach (gm. Moszczenica) doszło do kolizji, w której wzięły udział aż cztery pojazdy. Żaden z uczestników zdarzenia nie został zabrany do szpitala.
Groźny wypadek w Jarostach
Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w środę wczesnym popołudniem w miejscowości Jarosty. W zdarzeniu udział wzięły dwa samochody osobowe, a z naszych informacji wynika, że cztery osoby trafiły do szpitala.
Pierwszaki już pełnoprawnymi uczniami [ZDJĘCIA]
To był wyjątkowych moment dla kilkudziesięciu pierwszaków. Dzieci z dwóch pierwszy klas złożyły ślubowanie i stały się pełnoprawnymi uczniami szkoły podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach.
Mężczyzna potrącony przez pociąg
Do bardzo groźnej sytuacji doszło w miejscowości Batorówka w gminie Moszczenica. 40-letni mężczyzna został tam potrącony przez pociąg relacji Łódź-Radomsko.
Posadzili pamiątkowe jabłonki
Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Kwitnąca szkoła” organizowaną przez fundację State of Poland. Na dziedzińcu szkoły zasadzono jedne z najbardziej polskich drzew - jabłonie. Każdej nadano imię.
Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Jarostach
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach otrzymali w tym roku prezent od władz gminy. Przy placówce powstało nowoczesne i wielofunkcyjne boisko sportowe.
Wypadek w Jarostach. DK 12 zablokowana
Do groźnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 12 pod Piotrkowem. W miejscowości Jarosty doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.
Tajemnicza katastrofa. Gdzie są dokumenty?
Choć była jedną z największych tego typu katastrof w Polsce, nadal wiemy o niej mało. Oficjalnych dokumentów opisujących to wydarzenie praktycznie nie ma. Badacze odnaleźli tylko jedną cienką teczkę zawierającą raport MO. Katastrofa kolejowa w Jarostach, do której doszło 9 października 1962 roku, wciąż budzi wiele pytań. Nie brakuje kontrowersji związanych z ustalaniem jej przyczyn i skutków. Ile było faktycznie ofiar, czemu na miejscu wypadku nie było ekspertów i dlaczego nie próbowano ustalić osób odpowiedzialnych? I czemu nie zachowały się dokumenty?
Katastrofa kolejowa pod Jarostami. Minęło 60 lat
9 października 1962 roku w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego w katastrofie kolejowej zginęły (wg oficjalnych danych) 34 osoby a 67 zostało rannych. Jednak wielu naocznych świadków w to nie wierzy, bo skala zniszczeń wskazywała na znacznie większą liczbę ofiar. Dlaczego w archiwach PKP i oficjalnych urzędowych rejestrach brak jakichkolwiek danych o tej tragedii?
Upamiętnią 60. rocznicę katastrofy kolejowej
W przyszłą niedzielę (09.10.2022) przypada 60. rocznica katastrofy kolejowej w lesie między Moszczenicą a Jarostami. W związku z tym w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy odbędzie się spotkanie upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia. W planach jest m.in. sesja historyczna i projekcja filmu dokumentalnego, opowiadającego o katastrofie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat