Advertisement

Posadzili pamiątkowe jabłonki

MoPawRegion Czwartek, 30 marca 20235
Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Kwitnąca szkoła” organizowaną przez fundację State of Poland. Na dziedzińcu szkoły zasadzono jedne z najbardziej polskich drzew - jabłonie. Każdej nadano imię.

Ładuję galerię...

- Cztery drzewka zostały nazwane imionami i nazwiskami osób szczególnie zasłużonych dla powstania i rozwoju naszej szkoły - opowiada dyrektor Bożena Nowak-Justyna. - W ten sposób chcemy podziękować  Margarecie Kamprad – patronce szkoły, Marianowi Grabińskiego – doradcy firmy IKEA w Polsce i pierwszemu polskiemu projektantowi mebli IKEA,  Marcelemu Piekarkowi – wójtowi gminy Moszczenica oraz Pawłowi Sochaczewskiemu – przyjacielowi szkoły .

 

W uroczystym sadzeniu drzewek udział wzięli zaproszeni goście:  Sylwester Gajewski - kierownik Centrum Dystrybucyjnego IKEA w Jarostach,  Sylwia Bartkowiak – specjalista ds. zgodności i wymagań produktów IKEA, wójt Marceli Piekarek oraz Waldemar Banaszczyk – radny Rady Gminy Moszczenica.


- Cieszę się , że  znalazłem się w tak szacownym gronie. Ufundowanie tej nowoczesnej szkoły i zawitanie do naszej gminy inwestora, jakim jest firma IKEA zapisze się w pamięć wielu pokoleń. Warto pamiętać o takich ludziach jak Margaretha Kamprad i Marian Grabiński, którzy wnieśli do naszej społeczności tyle dobra. Jest mi niezmiernie miło, że doceniono także mój wkład. Gratuluje również  tego wyróżnienia panu Pawłowi Sochaczewskiemu - dodaje wójt Marceli Piekarek.


Jak podkreślają organizatorzy akcji ozdobne jabłonki oprócz waloru przyrodniczego mają być dla szkolnej społeczności także dodatkowo pomnikiem lokalnej historii.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)31.03.2023 08:59

Może niech Pan radny Banaszczyk wraz z Wójtem zajmą się obiecanym od 3 lat chodnikiem w Michałowie! Paweł Sochaczewski...nie wiem, czy jabłonka będzie zadowolona :/

40


spostrzegawczy ~spostrzegawczy (Gość)30.03.2023 21:14

pan Waldek pomiędzy ładnymi sikorkami - wie jak się ustawić - hahaha!!!

40


Tutej ~Tutej (Gość)30.03.2023 20:45

Kaczyńskiemu sadzili dęby po śmierci... ale jestem za. Może bycn cały las z nazwiskami wójta i Ikei, byle by było czym oddychać w tym mieście, bo na Krakówce znowu siwo

32


!!! ~!!! (Gość)30.03.2023 14:56

Bardzo miła uroczystość.

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat