Advertisement

Artykuły do tagu: Aleksandrów

Były radny z Krzyżem Kawalerskim
W sali Stulecia Niepodległości Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia najwyższych orderów i odznaczeń państwowych osobom szczególnie zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski za zaangażowanie w odzyskanie wolności i suwerenności oraz kształtowanie postaw patriotycznych, z rąk wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, otrzymał Zbigniew Staśkiewicz, były radny Rady Gminy Aleksandrów.
Podróż tą drogą będzie bezpieczniejsza
Rozpoczęły się prace związane z remontem drogi powiatowej Sulejów - Kawęczyn - Krasik od mostu w miejscowości Rożenek do granic administracyjnych gminy Aleksandrów. W ramach tego zadania zostanie wyremontowany odcinek drogi o długości niemal 1,5 kilometra.
Narodowe Święto Niepodległości w gminie Aleksandrów
11 listopada na terenie gminy Aleksandrów odbyły się uroczystości upamiętniające 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Piknik charytatywny w Jaksonku
W trakcie imprezy będą zbierane środki dla rodziny poszkodowanej w pożarze. Do wspólnej zabawy zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich w Jaksonku.
Będą budować przydomowe oczyszczalnie ścieków
W Aleksandrowie rozpoczął się trzecie etap budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. W Urzędzie Gminy podpisano już umowę na realizację prac.
Ważne informacje dla osób chcących kupić węgiel po preferencyjnych cenach
Gminy powiatu piotrkowskiego chcą przystąpić do programu sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach. W tym celu w poszczególnych gminach rozpoczęło się szacowanie zapotrzebowania na ten surowiec.
OSP w Dąbrowie nad Czarną ma 100 lat!
Uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie nad Czarną, odbyły się w gminie Aleksandrów. Na początek świętujący wzięli udział w eucharystii, po której, przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Żarnowica, odbył się przemarsz pododdziałów oraz zaproszonych gości na plac przy remizie strażackiej. Tam złożony został meldunek o gotowości pododdziałów do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji 100-lecia OSP. Następnie wciągnięto na maszt flagę państwową, a przybyłych gości powitali wójt gminy Aleksandrów Paweł Mamrot oraz prezes OSP w Dąbrowie nad Czarną dh Michał Nejman.
Szlakiem turystycznym można podziwiać piękno Pilicy
Magia Pilicy, to nazwa projektu polegającego na stworzeniu szlaku turystycznego wzdłuż rzeki, który zrealizowany został przez Gminy Sulejów i Aleksandrów. Długość sulejowskiego odcinka wynosi dokładnie 5,04 km. Na terenie gmin Sulejów i Aleksandrów utwardzono kilka dróg, powstały też miejsca obsługi rowerzystów, w których będzie można odpocząć i sprawdzić przebieg całej trasy oraz parking.
Ponad 7 mln zł na czystą energię
Gmina Aleksandrów zamierza postawić na odnawialne źródła energii oraz stać się bardziej przyjazna środowisku. Ma się do tego przyczynić dofinansowanie z województwa w wysokości ponad 5,6 mln zł. Łącznie na tę inwestycję urzędnicy chcą przeznaczyć przeszło 7 mln zł.
7 mln złotych na instalacje OZE
Ponad 7 milionów złotych będzie w gminie Aleksandrów przeznaczone na budowę instalacji OZE. Dzięki tym pieniądzom u mieszkańców pojawią się instalacje fotowoltaiczne oraz kotły na pellet.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat