Artykuły do tagu: Wybory 2024

Wyborcze banery znikają z miasta
Wybory samorządowe już za nami. Choć według prawa pełnomocnicy wyborczy mają 30 dni na usunięcie plakatów i haseł wyborczych z przestrzeni publicznej, to w Piotrkowie niektóre banery zaczęły znikać już w powyborczy poniedziałek. Co stanie się dalej z niepotrzebnymi już materiałami wyborczymi? Zapytaliśmy o to przedstawicieli piotrkowskich komitetów.
Kogo w Piotrkowie poprze PiS?
W czwartek (18.04.2024) na konferencji prasowej poseł Grzegorz Lorek poinformował w imieniu zarządu Prawa i Sprawiedliwości w Łódzkiem, że w zbliżającej się II turze wyborów, udziela poparcia Krzysztofowi Chojniakowi.
Debata prezydencka w Strefie FM za nami
Krzysztof Chojniak i Juliusz Wiernicki spotkali się twarzą w twarz w studiu Strefy FM, by wziąć udział w debacie prezydenckiej przed II turą wyborów samorządowych. Kandydaci odpowiadali na pytania redakcji, przygotowane przez oponenta, a także wygłosili tzw. wolną wypowiedź. Mieli też możliwość odnoszenia się do wypowiedzi konkurenta.
Granice zostały przekroczone. Juliusz Wiernicki złożył doniesienie na policji
Kampania wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich w Piotrkowie Trybunalskim pokazuje przeróżne oblicza. Niestety także te negatywne. Niszczenie banerów wyborczych zdarzało się co prawda już wcześniej, ale tym razem granice zostały przekroczone na tyle, że Juliusz Wiernicki, jeden z kandydatów na prezydenta, złożył zawiadomienie na policję w sprawie gróźb karalnych.
Niespodzianka w Sulejowie! Zmiana na stanowisku burmistrza
Do zmiany władzy doszło w gminie Sulejów. Nowym burmistrzem została Dorota Jankowska, która pokonała Wojciecha Ostrowskiego będącego na tym stanowisku od 2014 roku.
Wyniki w gminach Aleksandrów i Gorzkowice
Wyniki wyborów na wójtów gmin Aleksandrów i Gorzkowice pokazują wysokie poparcie dla urzędujących polityków. Wójtem gminy Aleksandrów pozostaje Paweł Mamrot, a w gminie Gorzkowice urząd zachowa Alojzy Włodarczyk.
Polacy decydują! Wybory samorządowe 2024
To już dziś Polacy wybierają nowe władze samorządowe. Także mieszkańcy naszego regionu zdecydują o tym, komu przekażą możliwość sprawowania władzy nad naszą "małą ojczyzną". Lokale wyborcze otworzono o 7:00. Natomiast szansa na oddanie głosu będzie do 21:00. Policja odnotowała zgłoszenie o prowadzonej agitacji w trakcie ciszy wyborczej.
Zmiany obwodów głosowania
Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego Nr 24/2024 w sprawie zmian w podziale Miasta Piotrkowa Trybunalskiego na stałe obwody głosowania w wyborach do Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego część mieszkańców będzie oddawała swoje głosy w innych siedzibach komisji wyborczych niż wcześniej.
Roznosił ulotki, wpadł do piwnicy. Teraz radny leży w szpitalu
Radny Jan Dziemdziora prowadził aktywną kampanię wyborczą. 21 marca gdy roznosił swoje ulotki wyborcze wpadł do piwnicy jednego z budynków. Z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Lewica poparła kandydatkę na prezydenta miasta
Wybory samorządowe już za dwa tygodnie. Członkowie KKW Koalicji Obywatelskiej i przedstawiciele Nowej Lewicy zorganizowali konferencję prasową, na której przekonywano jak wielką wartość dla samorządów mają pieniądze z KPO. Dodatkowo przedstawiciele Nowej Lewicy udzielili poparcia kandydatce na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Marlenie Wężyk-Głowackiej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat