Artykuły do tagu: samorząd

Wójt chce kontynuować swoją misję
Wójt gminy Aleksandrów Paweł Mamrot będzie startował w nadchodzących wyborach samorządowych. W poprzedniej kadencji ubiegał się o urząd z KWW Dionizego Głowackiego Wspólnie Dla Gminy.
Komitet
KWW "Z Sercem dla Piotrkowa" przedstawił kandydatów, którzy będą tzw. "jedynkami" na listach poszczególnych okręgów do Rady Miasta Piotrkowa w kwietniowych wyborach samorządowych. Konferencję prasową zorganizowano w środowe popołudnie w pobliżu wieży ciśnień w Piotrkowie.
Burmistrz zdecydował w sprawie wyborów
Kolejni samorządowcy odkrywają karty. Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros zapowiedział na antenie Strefy FM swój start w tegorocznych wyborach samorządowych.
Zegar wyborczy tyka. Kiedy poznamy wszystkich kandydatów?
Dopiero w marcu poznamy nazwiska wszystkich osób ubiegających się o mandaty w wyborach samorządowych. Rejestracja list kandydatów na radnych do wszystkich szczebli samorządowych (rady miast, gmin, powiatów i sejmików) potrwa do 4 marca, a kandydatów na prezydentów, wójtów i burmistrzów aż do 14 marca. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że wszystkie karty są odkryte.
Będzie zmiana wójta w Łękach Szlacheckich
Choć do wyborów samorządowych zostało jeszcze trochę czasu, to wiemy już, że nastąpi zmiana na stanowisku wójta gminy Łęki Szlacheckie. O fotel wójta nie zamierza się bowiem ubiegać dotychczasowy włodarz - Piotr Łączny.
Premier: wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia
Wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia - ogłosił w poniedziałek premier Donald Tusk. Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności - dodał szef rządu.
To była pierwsza taka placówka. Jak się sprawdziła?
Kilka dni temu minęła 7. rocznica otwarcia Żłobka Samorządowego w Sulejowie. To była pierwsza tego typu placówka na terenie powiatu piotrkowskiego. A my sprawdziliśmy, jak instytucja przyjęła się w gminie.
Rewolucja w okręgach wyborczych w Piotrkowie? Czekają nas spore zmiany
7 kwietnia najprawdopodobniej odbędą się wybory samorządowe. Wybierać będziemy m.in. radnych. W Piotrkowie czeka nas jednak mała rewolucja pod tym kątem. Zmieniły się bowiem granice okręgów wyborczych.
Trwa Międzynarodowe Forum Gospodarcze
Międzynarodowe Forum Gospodarcze to wydarzenie organizowane przez Powiat Piotrkowski skierowane do sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, organizacji, przedsiębiorców z kraju i z zagranicy, przedstawicieli świata nauki i biznesu oraz władz samorządowych. Wydarzenie odbywa się w Hotelu Górskim w Proszeniu.
Wybory Samorządowe. Kto będzie rządził w Piotrkowie?
Choć nic nie zwiastuje nadchodzącego tsunami, Piotrków powoli szykuje się do wyborów. Mogą być one bardziej emocjonujące od tych z roku 2002, w których po zaciętej walce Waldemar Matusewicz pokonał urzędującego prezydenta Andrzeja Pola.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat