Advertisement

Artykuły do tagu: wybory

Wybory Samorządowe. Kto będzie rządził w Piotrkowie?
Choć nic nie zwiastuje nadchodzącego tsunami, Piotrków powoli szykuje się do wyborów. Mogą być one bardziej emocjonujące od tych z roku 2002, w których po zaciętej walce Waldemar Matusewicz pokonał urzędującego prezydenta Andrzeja Pola.
Wybory 2023 w naszym okręgu. Portrety zwycięzców
Takich wyborów jeszcze nigdy nie było. Bezwzględna walka kandydatów - także pomiędzy sobą wewnątrz listy, olbrzymie pieniądze i spolaryzowani do bólu wyborcy. Przez ostatnie osiem lat, rządzący pokazali że nie stali się inni od tych, których tak kiedyś krytykowali. Polacy w minioną niedzielę dokonali oceny i zdecydowali kto, ich zdaniem, winien rządzić krajem. Okręg piotrkowski dalej pozostaje bastionem Prawa i Sprawiedliwości. Jednak poparcie dla PiS ze strony wyborców mocno spadło. W ubiegłych wyborach na tę partię głosowało ponad 56 procent wyborców. W tych o 10% mniej.
Kim są zwycięzcy ostatniej niedzieli , a komu zwycięstwo przeszło koło nosa?
Jak zagłosował Piotrków, a jak powiat?
W Piotrkowie najwięcej głosów zebrało Prawo i Sprawiedliwość - 14 161 głosów. Z kolei wśród kandydatów najlepszy wynik osiągnął Bogusław Wołoszański, który zebrał 8 557 głosów. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych danych z głosowania w Piotrkowie oraz powiecie piotrkowskim.
W okręgu 10 już wszystko jasne!
W naszym okręgu wyborczym, obejmującym Piotrków Trybunalski, Skierniewice oraz powiaty: piotrkowski, skierniewicki, radomszczański, bełchatowski, tomaszowski, opoczyński oraz rawski liczenie głosów w wyborach parlamentarnych oraz związane z nim formalności, zakończyły się. W "dziesiątce" najwięcej powodów do zadowolenia ma Prawo i Sprawiedliwość.
Trzecia Droga z PiS w koalicji? Dariusz Klimczak odpowiada
Trzecia Droga drogą do koalicji rządowej. Napływające wyniki z 10 okręgu potwierdzają dane z całego kraju i wskazują, że ta koalicja będzie kluczowa przy tworzeniu przyszłego rządu. Czy jest więc możliwość współpracy polityków Trzeciej Drogi z PiS?
Exit poll: PiS wygrało z KO, jednak traci władzę?
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu w Polsce. Tak wynika z sondażu exit poll, który opublikowany został tuż po zakończeniu niedzielnego głosowania. W sondażu PiS ma 36,8 procent, a tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 31,6 procent. Frekwencja wyniosła aż 72,9 procent.
15.10.2023 11:47
Piotrkowianie głosują
Punktualnie o godzinie 7:00 lokale wyborcze zostały otwarte w całej Polsce, a co za tym idzie także w Piotrkowie Trybunalskim. W niedzielę 15 października wybieramy posłów i senatorów, którzy będą zasiadać w parlamencie przez kolejne cztery lata.
Jak głosować w wyborach?
W niedzielę w całym kraju odbędą się wybory parlamentarne. Na nową kadencję będziemy wybierać posłów oraz senatorów. W tym roku w dniu wyborów odbędzie się także ogólnopolskie referendum.
Wywiad z Adrianem WITCZAKIEM: Mam plan dla Piotrkowa
Adrian WITCZAK [32 lata], lider opozycji w regionie, najaktywniejszy Radny Rady Miejskiej, uwielbiany przez uczniów nauczyciel, świetny wykładowca, przedsiębiorca, Prezes Instytutu Nauki i Nowoczesnej Edukacji. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Magister inżynier nauk leśnych, magister biologii, absolwent Zarządzania i Finansów Publicznych oraz Doctor of Business Administration. Autor projektów edukacyjnych, publikacji i artykułów naukowych. Wykładowca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Nagrodzony najwyższym uniwersyteckim odznaczeniem za działalność naukową i organizacyjną. Dzięki współpracy z parlamentarzystami zdobył duże doświadczenie w pracy sejmowej. Od dziecka zaangażowany społecznie, odważnie zabiera głos w ważnych sprawach publicznych. Za zorganizowanie Strajku Kobiet został zatrzymany przez Policję. Kandydat do Sejmu RP, który proponuje kompleksowy plan dla regionu.
Gdzie zagłosować w powiecie piotrkowskim? [LISTA LOKALI]
Do niedzielnych wyborów parlamentarnych coraz bliżej. Polacy wybiorą 15 października posłów i senatorów. Będzie można również wziąć udział w referendum. Jeśli nie sprawdzaliście jeszcze, gdzie znajduje się wasz lokal wyborczy, możecie zrobić to u nas. Tym razem podpowiadamy gdzie do urn wyborczych powinni się udać mieszkańcy powiatu piotrkowskiego.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat