Artykuły do tagu: obronność

Uczą się z wojskiem - także w Piotrkowie
"Edukacja z wojskiem" to 6-tygodniowy program edukacyjno-obronny, przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W inicjatywę chętnie włączają się szkoły w całej Polsce. W samym Piotrkowie Trybunalskim jest ich 10.
Kwalifikacja już za półmetkiem
W Piotrkowie Trybunalskim trwa kwalifikacja wojskowa. Przed komisją stawiają się m.in. mężczyźni urodzeni w 2005 roku oraz mężczyzn urodzonych w latach 2000-2004, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
Starosta doradcą Ministra Obrony Narodowej
Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego został doradcą Ministra Obrony Narodowej do spraw współpracy z samorządem terytorialnym. Taką informację przekazał w swoich mediach społecznościowych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat