Artykuły do tagu: wojsko

Uczą się z wojskiem - także w Piotrkowie
"Edukacja z wojskiem" to 6-tygodniowy program edukacyjno-obronny, przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W inicjatywę chętnie włączają się szkoły w całej Polsce. W samym Piotrkowie Trybunalskim jest ich 10.
Kwalifikacja już za półmetkiem
W Piotrkowie Trybunalskim trwa kwalifikacja wojskowa. Przed komisją stawiają się m.in. mężczyźni urodzeni w 2005 roku oraz mężczyzn urodzonych w latach 2000-2004, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
Przysięga wojskowa z wystawą sprzętu przyciągnęła całe rodziny
W sobotnie przedpołudnie w Wolborzu odbyła się uroczysta przysięga wojskowa. Goście wydarzenia mogli zapoznać się z najnowszą bronią i wyposażeniem oraz skosztować prawdziwej wojskowej grochówki.
Wojskowi złożą przysięgę w Wolborzu
Już w połowie marca na terenie kompleksu sportowego Orlik w Wolborzu odbędzie się przysięga wojskowa. Udział w niej weźmie około 400 żołnierzy.
Kwalifikacja wojskowa w powiecie piotrkowskim trwa
Od początku lutego panowie z powiatu piotrkowskiego biorą udział w kwalifikacji wojskowej w powiecie piotrkowskim. Młodzi mężczyźni wzywani są przed Powiatową Komisję Lekarską, która ocenia ich zdolność do pełnienia służby wojskowej. Sprawdziliśmy, jak przebiega cały proces przeprowadzania kwalifikacji wojskowej.
Kolumny wojskowych pojazdów wyjechały na drogi
Biuro wojewody łódzkiego poinformowało, że przez najbliższe miesiące na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP. Warto pamiętać o tym, że nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy jadące w takiej kolumnie.
Ponad 13 tys. wezwań do kwalifikacji wojskowej
Ponad 13 tys. młodych mężczyzn z woj. łódzkiego otrzyma wezwanie do tegorocznej kwalifikacji wojskowej. Na komisję lekarską w 26 miejscach w Łódzkiem stawi się rocznik 2005.
6 lat łódzkich Terytorialsów
W rozpoczętym już 2024 roku 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej będzie obchodziła swoje sześciolecie istnienia. Jej formowanie rozpoczęło się w styczniu 2018 roku. Sprawdziliśmy, jakie działania podejmowali łódzcy Terytorialsi w minionym roku.
Wystawa przed Akademią Piotrkowską. Historia osób przymusowo internowanych ?
Czy to lekcja prawdziwej historii, czy subiektywnie podana kolejna "prawda historyczna"? W czwartek (16.11) przed Akademią Piotrkowską w Piotrkowie otwarto wystawę „I nazywali to Wojskiem Polskim…! Wojskowe Obozy Internowania w Polsce (1982-1983)”. Ekspozycja, zdaniem organizatorów, prezentuje historię osób przymusowo pobieranych do wojska w okresie stanu wojennego.
Amerykańskie technologie Milliken w polskim produkcie – nowoczesna trudnopalna bielizna termoaktywna Maskpolu
Na tegorocznym MSPO w Kielcach zaprezentowane zostaną najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne dla wojska i służb, zapewniające ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i ogniem. Nowe komplety trudnopalnej bielizny letniej i zimowej dla żołnierzy oraz funkcjonariuszy to efekt zawiązanej w 2022 r. współpracy pomiędzy amerykańskim producentem tkanin – Milliken & Company i PSO Maskpol S.A. (Grupa PGZ).
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat