Artykuły do tagu: żołnierze

Setki osób pobiegło
XII edycja "Biegu Tropem Wilczym" odbyła się w niedzielę (03.03.2024) w Piotrkowie Trybunalskim. Mieszkańcy miasta i regionu znów tłumnie uczcili pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Jako, że pogoda dopisała, na starcie biegu pojawiły się całe rodziny.
Narodowy dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych
Klub Gazety Polskiej zaprasza 1 marca o godz. 17.15 do kościoła Świętego Jakuba (Fara) w Piotrkowie na drogę krzyżową ze wspomnieniem Żołnierzy Wyklętych, mszę świętą, a po niej Marsz Pamięci pod Pomnik Żołnierzy Wyklętych.
XII Edycja biegu Tropem Wilczym
Symbolicznym dystansem 1963 metrów przebiegną uczestniczy Piotrkowskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Odległość nawiązuje do daty śmierci ostatniego członka antykomunistycznego ruchu oporu Józefa Franczaka ps. „Lalek”.
Terytorialsi pomogli poszkodowanym w wypadku
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, 91 Batalionu Lekkiej Piechoty, jadąc w Góry Świętokrzyskie na szkolenie byli świadkami wypadku drogowego w miejscowości Krasik przed Paradyżem. Pomogli poszkodowanym oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu służb.
Masz stare i niedopalone świece. Oddaj i pomóż ukraińskim żołnierzom
Piotrkowscy wolontariusze po raz kolejny włączają się w pomoc ukraińskim żołnierzom. Już po raz kolejny w mieście prowadzona jest zbiórka niedopalonych świec. Z tych pozostałości powstaną świece okopowe.
Dwie mogiły dla bohaterów sprzed lat
Dwie mogiły wojenne ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi poświęcono w niedzielę (19.11.2023) na Cmentarzu Parafialnym w Bęczkowicach (gm. Łęki Szlacheckie). Pierwsza to tablica upamiętniająca majora Antoniego Skrzyneckiego, druga zaś jest grobem nieznanego żołnierza.
O wojach i rycerzach w piotrkowskim Muzeum
Wojowie, rycerze, żołnierze - taki tytuł nosi nowa wystawa, którą już od soboty będzie można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Z okazji inauguracji prezentacji przewidziano jeszcze dodatkowe atrakcje
Przyznano nagrody w konkursie o Żołnierzach Wyklętych
W Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie odbyło się podsumowanie etapu rejonowego konkursu "Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Ojczyzny". Wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba nagrodził laureatów dyplomami oraz upominkami.
Terytorialsi szkolą się na poligonie
W marcu żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli szkolenie zintegrowane, które po raz pierwszy odbywa się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Dotychczas łódzcy Terytorialsi szkolili się na Ośrodkach Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie i Toruniu.
Święto
Padający śnieg i niska temperatura nie przestraszyła kilkuset osób, które wzięły udział w niedzielnych uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Piotrkowie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat