Artykuły do tagu: Ukraina

Protest rolników oficjalnie zakończony
Nie do 10 w czwartek, a do 17 w środę trwał protest rolników sprzeciwiających się zielonemu ładowi i zniesieniu cła na produkty z Ukrainy.
Masz stare i niedopalone świece. Oddaj i pomóż ukraińskim żołnierzom
Piotrkowscy wolontariusze po raz kolejny włączają się w pomoc ukraińskim żołnierzom. Już po raz kolejny w mieście prowadzona jest zbiórka niedopalonych świec. Z tych pozostałości powstaną świece okopowe.
Jest porozumienie. Minister z naszego okręgu o efektach rozmów z przewoźnikami
Przewoźnicy zawiesili protest na granicy Polski z Ukrainą. To efekt porozumienia podpisanego przez Ministerstwo Infrastruktury z przedstawicielami polskiej branży transportowej. Jego efektem ma być zaprzestanie do 1 marca 2024 roku protestu na drogowych przejściach granicznych w Korczowej, Hrebennem i Dorohusku.
O polskim wsparciu dla Ukrainy
Fundacja Cor Ignis z Piotrkowa od pierwszych dni wojny na Ukrainie jest zaangażowana w pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów. W piątek podczas konferencji w Starostwie Powiatowym podsumowano to, co już udało się zrobić.
Łęki Szlacheckie mają ukraińskiego partnera
Wójt gminy Łęki Szlacheckie podpisał porozumienie z wójt Oksaną Andriivną Solobodenyuk z Ukrainy z obwodu rówieńskiego o nawiązaniu partnerskich stosunków, które pozwolą na wspólną realizację projektów oraz współpracę w kontekście gospodarczym, kulturalnym oraz samorządowym.
Szczyt regionów w Ukrainie
Wizyta marszałka w Ukrainie poprzedziła patriotyczny weekend majowy. A przed nami wyjątkowa noc…
Centrum dla uchodźców w Piotrkowie zostało zamknięte
10 marca zakończyło działalność centrum dla uchodźców z Ukrainy zlokalizowane przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie. W szczytowym momencie napływu uchodźców do Polski mieszkało tam kilkaset osób.
Rok „Niezawodnej Pomocy” Terytorialsów
Mija rok od agresji rosyjskiej na Ukrainę, przed którą w Polsce szukało schronienia blisko 10 milionów Ukraińców. Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej na wniosek Wojewody Łódzkiego wspierali służby odpowiedzialne za przyjęcie uchodźców na terenie województwa łódzkiego.
Czy jest szansa na zakończenie wojny w Ukrainie?
Od roku, jesteśmy świadkami brutalnych działań wojennych, eskalowanych przez Federację Rosyjską. Mimo że upłynęło tak dużo czasu, nie widać w perspektywie najbliższych tygodni, a nawet miesięcy, widma zakończenia tej niepotrzebnej wojny, której efektem jest przemoc i śmierć tysięcy niewinnych ludzi. Co zatem przyniesie najbliższa przyszłość?
Infolinia WHO dla pacjentów z Ukrainy
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uruchomiła infolinię dla uchodźców z Ukrainy. Każda osoba, która zadzwoni pod podany numer otrzyma kompleksowe informacje na temat możliwości skorzystania ze świadczeń w ramach polskiego systemu opieki zdrowotnej (np. jak umówić się na wizytę lekarską w Polsce, jak otrzymać szczepienia ochronne oraz kontynuować leczenie chorób przewlekłych a także otrzymać pomoc psychologiczną).
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat