Advertisement

O polskim wsparciu dla Ukrainy

Piątek, 29 września 202312
Fundacja Cor Ignis z Piotrkowa od pierwszych dni wojny na Ukrainie jest zaangażowana w pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów. W piątek podczas konferencji w Starostwie Powiatowym podsumowano to, co już udało się zrobić.

Ładuję galerię...

Konferencję zorganizowano na prośbę strony ukraińskiej, a w spotkaniu udział wzięli udział przedstawiciele Łucka, w tym zastępca mera tego miasta.

Z jednej strony nasi ukraińscy przyjaciele chcieli nam podziękować za to, co do tej pory udało się zrobić. Równocześnie chcielibyśmy porozmawiać o tym, co nie wyszło, co należałoby poprawić. Musimy pamiętać, że wojna to nie jest sprint. To długi wyczerpujący marsz. Plany mamy ambitne i są one niezależne od ogólnej polityki, ponieważ to my, zwykli ludzie, musimy się dogadywać. Strona ukraińska policzyła nam, że wsparcie fundacji w różnych formach przekroczyło już milion dolarów. Cały czas działamy, a niedawno udało nam się wyekspediować na Ukrainę czołg Leopard 1 - wskazywał Jakub Czerwiński, prezes fundacji.  

Cor Ignis ma już także plany na najbliższy czas. 

Musimy zmienić model finansowania. Polacy dali z siebie 220 procent. To był wspaniały czas, wspaniały zryw narodowy. Nie możemy już wymagać więcej. Teraz chcemy działać poprzez aukcje charytatywne, pozyskiwanie sponsorów strategicznych, a docelowo granty zagraniczne. Wszystko w celu utrwalania i tworzenia lepszej przyszłości - podkreślił Jakub Czerwiński. 

Konferencję poprzedziło posadzenie drzew przyjaźni polsko-ukraińskiej, które odbyło się przy szkole ponadpodstawowej w Bujnach.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

10


Advertisement
Advertisement

Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)29.09.2023 16:29

PiS jeszcze niedawno ścigał się w całej Europie i poza nią kto najbardziej wspiera Ukrainę. M.in. zarzucając zwłaszcza Niemcom zbyta małe zaangażowanie. Teraz gdy przed wyborami wyczuł w społeczeństwie, zwłaszcza w swoim elektoracie, nastroje antyukraińskie, sam poszedł w tą stronę. Taka chorągiewka na wietrze co łopocze jak wiatr zawieje.

121


Polak mały ~Polak mały (Gość)30.09.2023 19:13

A może Polska wreszcie dla Polaków, a nie dla cwaniaków, w tym takich co chcą robić kasę na fałszywym patriotyzmie?

80


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)29.09.2023 14:18

Taaa, my w nich chlebem, a oni w nas kamieniami.

104


wstyd ~wstyd (Gość)29.09.2023 16:33

1) Ilu pasibrzuchów wychowa się na tej "pomocy"? Jak pan sądzi, panie Jakubie???
2) Ile prywatnych fortun wyrośnie na tej "pomocy"?
3) Dlaczego mają to być dotacje ukryte, bo płacone przez szefów firm, które najczęściej należą do skarbu państwa? Kto będzie decydował o tej "pomocy"??? Znowu jakiś polityczny buc?
4) I dlaczego pan się zajmuje nie polskimi sprawami? Nudzi się panu?

141


Obelix ~Obelix (Gość)29.09.2023 22:56

A to Pan Jakub osobiście załatwił te Leopardy - 1? Niebywałe!

50


Małysz lata jak lopa ~Małysz lata jak lopa (Gość)29.09.2023 17:52

Ukraina nigdy nie była i nie będzie przyjacielem Polski! Już pokazali jak dziękują za pomoc Polsce, oni by nam nie pomogli gdzybysmy byli zaatakowani pokazali podczas II wojny i pokazują teraz kim są. Już wystarczająco dostali od Polski to my powinniśmy się zbroić a nie rozdawać naszą broń. Dodatkowo jest ich tyle w PL że każdy zakład pracy zbudowany w Polsce jest w 70-80% okupowany przez nich a dzięki temu stawki są jakie są i warunki takie że chcą żeby pracować po 12h.

123


ja ~ja (Gość)29.09.2023 16:34

Hańba!

102


hajk ~hajk (Gość)29.09.2023 14:57

ograniczyć się TYLKO do pomocy militarnej i to tej zupełnie koniecznej ,w sektorze cywilnym -ograniczyć i zlikwidować przywileje

103


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat